Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emerytury dla matek czwórki dzieci. Projekt ustawy już gotowy

1319
Podziel się:

Przepisy przyznające 1000 zł emerytury kobietom, które wychowały przynajmniej czwórkę dzieci, mogą wejść w życie już 1 stycznia 2019 r. Powstał już projekt ustawy w tej sprawie.

Emerytury dla matek czwórki dzieci. Projekt ustawy już gotowy
(Wojciech Pacewicz)
bEJdgTRx

- Jest gotowa pierwsza wersja projektu ustawy dotyczącego emerytur dla matek mających co najmniej czworo dzieci - ujawniła w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" wicepremier Beata Szydło. Zastrzegła jednak, że decyzja w sprawie dalszych prac nad pomysłem leży w gestii premiera, który musi przedstawiony projekt zaakceptować. Jeśli do tego dojdzie, konsultacje społeczne zostaną przeprowadzone w wakacje, a od września ustawą zajmie się Sejm. Dzięki temu mogłaby obowiązywać "od nowego roku".

Zobacz także: Zobacz też drugi z filarów programu "Mama plus":

Pomysł dla wszystkich ubezpieczonych

Szydło odpowiedzialna za sprawy społeczne zdradziła także, że projekt zawiera rozwiązania zarówno dla kobiet, które już urodziły czwórkę, jak i tych które dopiero dzieci rodzić będą. Dla tych, które są już na emeryturze, ale jest ona niższa niż tysiąc złotych, przewidziano podwyżkę. W myśl projektu nie ma znaczenia, czy ubezpieczeniu podlega w KRUS czy ZUS.- Mamom, które są czynne zawodowo, ale też mają co najmniej czworo dzieci, zaproponujemy możliwość przeliczenia wyższej emerytury - dodała Szydło w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”.

bEJdgTRz

Przed kilkoma tygodniami w programie "Money. To sie liczy" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska oceniła, że pomysł będzie kosztował budżet Zakładu około kilkaset milionów złotych rocznie.

Obietnica premiera

Tzw. program „Mama plus” obiecał podczas wiosennej konwencji Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Morawiecki. Poza emeryturami dla kobiet ma zawierać także przepisy o darmowych lekach dla kobiet w ciąży i ewentualną „premię” za szybkie urodzenie kolejnych dzieci.

bEJdgTSa
wiadomości
KOMENTARZE
(1319)
Dr
3 lata temu
Moja Mama wychowala 4 dzieci, oprocz tego uczyla w szkole po nawet 60 godzin tygodniowo (czesto klasy laczone) i pracowala na roli pomagajac Dziadkom. Nawet krowy doila. Wczesnie rano wstawala o 5-tej, zeby wyprac i pranie wywiesic przed pojsciem do szkoly. Inni lenie spali....a teraz pis kupuje ich glosy przed wyborami za darma emeryture. Znam jedna osobe, ktora nigdy dnia nie pracowala i nadal jest na utrzymaniu ojca. Ma 3 dzieci. Co z nia bedzie? Po wyborach nawet te 500+ nie bedzie, bo system padnie a przeciez to za pozyczane, jak powiedzial zlotousty.
Lilo
3 lata temu
“Dodala Szydlo w rozmowie z Gosciem Niedzielnym”. I wszystko jasne!
Ferro
3 lata temu
To jest manipulacja pisowska. Dadza emerytury, bo potrzebne glosy przed wyborami. Trzeba pamietac, ze wszystkie podwyzki i emerytury sa robione przed wyborami. Te 500+ tez pojdzie sie bic....po wyborach, hehe.
bEJdgTSb
Widz
3 lata temu
Oddaj kasę brażka
gość
3 lata temu
Matka, która urodziła czworo dzieci i ze względu na trudną sytuację materialną rodziny musiała podjąć pracę wyrobiła sobie emeryturę w wysokości 1100 netto, nie dostanie nic ( a urodziła ,wychowała i jeszcze dodatkowo pracowała) . Żona (np. dyrektora, prezesa, górnika ) urodziła, wychowała ,a nie musiała pracować (rodzina dobrze sytuowana finansowo ) ma otrzymać emeryturę. Czy to jest sprawiedliwość?
...
Następna strona