Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emerytura dla matek z co najmniej czwórką dzieci. Projekt "Mama+" jeszcze w lipcu

296
Podziel się

Rząd dosypie matkom do emerytury. Nawet jeśli nie pracowały.

Rząd dosypie matkom do emerytury. Nawet jeśli nie pracowały.
Rząd dosypie matkom do emerytury. Nawet jeśli nie pracowały. (Adam STASKIEWICZ)
bDIohodN

Tysiąc złotych, czyli tyle, ile wynosi minimalna emerytura, mają dostawać kobiety, które mają przynajmniej czwórkę dzieci. Nawet jeśli nie pracowały.

Świadczenie mają uzyskać zarówno kobiety, które nigdy nie pracowały, jak i te, które pracowały, ale zbyt krótko, aby wypracować kapitał do emerytury minimalnej – pisze Informacyjna Agencja Radiowa.

Prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska zapowiedziała na łamach IAR, że wstępny projekt może pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Na razie jednak nie wiadomo, czy uprawnienia będą dotyczyły też czasu przeszłego, obecnego czy tylko przyszłego.

bDIohodP

O programie Mama+, w którym pierwsze skrzypce ma grać matczyna emerytura mówił wcześniej premier Morawiecki.

Wiceminister rodziny Bartosz Marczuk w kwietniu tłumaczył nam, jak ma działać wypłacanie takiego świadczenia. - To nie jest tak, że taka matka dostaje ekstra 1000 zł do tego, co już sobie wypracowała, tylko państwo ma dosypać do tego tysiąca - wyjaśniał.

Zobacz także: Rząd dosypie matkom do emerytury. Marczuk: państwo wynagradza za dużą liczbę dzieci

Tę propozycję ocenił dla nas na początku maja Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. Stwierdził, że to "świetne rozwiązanie", bo w tej chwili system jest "skrajnie antyrodzinny". - Kobiety, które poświęcają się pracy na rzecz rodziny, są represjonowane - wyjaśniał.

bDIohodV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDIohoeq
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(296)
Łajdacy
3 lata temu
Proponuję, każdej mamie dać ale pod warunkiem, że nigdy nie pracowała. Można też dawać tym ludziom, którzy nie pracowali a wypili chociaż jeden transporter alkoholu. Można tez dawać jakiś + tym co potrafią oszukiwać i kraść. Resztę oczywiście po uwzględnieniu tym co się im należało rozdać po połowie Rydzykowi i kościołowi. Myślę, ze taki podział będzie sprawiedliwy dla tej sekty.
facet
3 lata temu
Od wejścia programu MAMA+ w życie zwalniam się i pracuje na czarno dość tego.
Matka swiadom...
3 lata temu
My Kobiety nie chcemy byc tylko maszynami do produkcji dzieci ! Pragniemy rodzic dzieci kochane i szczesliwe, takie ktorym bedziemy dobrym przykladem jako matki wyksztalcone i z dobra wiedza ogolna. Chcemy dzieciom dac dobry i spokojny dom aby mogly sie dobrze rozwijac i w przyszlosci jak my teraz laczyc nasze zycie zawodowe z obowiazkami domowymi i rodzicielskimi ktore na nas spoczywaja. Coz moze dac dzieciom matka ktora nigdy nie pracowala ? Mamy byc przykladem lenistwa i zycia na poczet ludzi pracujacych ?
bDIohoer
Jako
3 lata temu
Czyli ujmując najprościej -najgorzej jest być w Polsce inteligentną, pracowitą kobietą, która ma 1-2 dzieci. Ta ma równo przewalone. Lepiej rodzić, siedzieć w domu i równo kasować. Wychodzić jedynie po zasiłki do gopsów,mopsów itp.
Niepretensjon...
3 lata temu
Rząd nie ma swoich pieniędzy, wyciąga je od tych, którzy uczciwie pracujących, a rozdaje tym, którym się nie chce ruszyć tyłka z domu. Emerytura należy się taka jaką się wypracowało i tyle w temacie. Koniec z rozdawnictwem cudzych pieniędzy na letni i nieudaczników, koniec z handlowaniem głosami, koniec z dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych.
...
Następna strona