Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury
06.06.2018 20:34

Emerytura dla matek z czwórką dzieci od przyszłego roku. Morawiecki złożył deklarację

W 2019 roku zostanie wdrożona "matczyna emerytura" - zapowiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Tysiąc złotych, czyli tyle, ile wynosi minimalna emerytura, mają dostawać te kobiety, które mają przynajmniej czwórkę dzieci. Nawet jeśli nie pracowały.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS)

Wprowadzenie takiego świadczenia PiS ogłosiło podczas kwietniowej konwencji. - Największe nasze wyzwanie to, żeby rodziło się więcej - mówiła wtedy wicepremier ds. społecznych Beata Szydło.

W środę, podczas burzliwej debaty poprzedzającej głosowanie nad wnioskiem o odwołanie Szydło i minister Elżbiety Rafalskiej, premier doprecyzował, że taka emerytura ma zacząć funkcjonować do przyszłego roku.

Wiceminister rodziny Bartosz Marczuk w kwietniu tłumaczył nam, jak ma działać wypłacanie takiego świadczenia. - To nie jest tak, że taka matka dostaje ekstra 1000 zł do tego, co już sobie wypracowała, tylko państwo ma dosypać do tego tysiąca - wyjaśniał.

Tę propozycję ocenił dla nas na początku maja Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. Stwierdził, że to "świetne rozwiązanie", bo w tej chwili system jest "skrajnie antyrodzinny". - Kobiety, które poświęcają się pracy na rzecz rodziny, są represjonowane - wyjaśniał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2018

rysiekW Polsce nie opłaca się pracować! 40-letnia kobieta, 4 dzieci w wieku szkolnym, nie przepracowała w życiu ani dnia, z 500 plus ma 2000 zł, z … Czytaj całość

07-06-2018

OnaLudzie ja nie rozumiem skąd tyle negatywnych komentarzy. Jestem mamą 4 dzieci i wiem jak trudne jest samo ich wychowywanie - to jest cały etat a nawet … Czytaj całość

12-06-2018

EwaBrawo panie Morawiecki,z utęsknieniem czekam na kolejny Pana krok-emeryturę obywatelską,następny profit dla nierobów.Promujmy patologię,uczciwych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (898)