Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Emigracja do Polski. Ukraińcy są zachwyceni

Emigracja do Polski. Ukraińcy są zachwyceni

Ukraińcy bardzo chwalą sobie życie w Polsce Fot. Karol Serewis/ EastNews
Ukraińcy bardzo chwalą sobie życie w Polsce

Niemal 90 proc. migrantów z Ukrainy chwali sobie poziom życia w Polsce. Czują się tu dobrze, łatwo znajdują pracę - i wielu chce zostać nad Wisłą na zawsze. Ukraińców do Polski przyciąga zwykle praca, ale nie tylko.

44 proc. mieszkających nad Wisłą Ukraińców uznaje Polskę za kraj docelowy swojej emigracji - wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia dla "Rzeczpospolitej". Chcą więc w Polsce zostać na dłużej, a może i na zawsze. Taką chęć wyraziło niemal 30 proc. uczestników sondażu. 60 proc. jednak chce zostać nad Wisłą na dłużej i jedynie 2 proc. planuje spędzić tu nie więcej niż trzy miesiące.

Polska podoba się Ukraińcom

 

Migranci zza naszej wschodniej granicy doceniają nie tylko poziom życia w Polsce, ale też życzliwość Polaków. Pozytywnie na ten temat wypowiedziało się 74 proc. respondentów. Cytowani przez "Rz" eksperci wskazują, że w asymilacji Ukraińcom pomaga podobieństwo kulturowe pomiędzy obydwoma narodami.

Eksperci wskazują też, że do Polski trafia też coraz więcej wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy cenią sobie nie tylko wyższe zarobki, ale też na przykład stabilność zatrudnienia.

Bezpłatne wejściówki na Impact'18 - wystarczy się zarejestrować

Polacy są pozytywnie nastawieni do pracowników z Ukrainy. Boją się tylko młodzi ludzie. Zobacz wideo

 

 

Jednak nie tylko praca przyciąga obywateli Ukrainy nad Wisłę. Choć 66 proc. przyznaje, że wybrało się do Polski w celach zarobkowych, to 35 proc. wskazuje naukę jako przyczynę imigracji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Małgorzata
2018-08-31 18:00
Historia nie daje zapomnieć o tym co Ukraińcy zrobili Polakom. Trzeba także uważać na region podkarpacki .W Przemyslu były już próby organizowania marszów z flagami ukraińskimi i podobizną Bandery. Na to nie wolno im pozwolić ! Jednak z drugiej strony ich praca opłaca się polskiej gospodarce. Oni ratują także nasz system emerytalny . Patrząc wstecz na to co poprzedni lewacki rząd zamierzał sprowadzić nam do Polski uważam że jesteśmy na dobrej drodze mimo wszystko !
tes
2018-08-20 17:22
Dlaczego Polska tak ulatwia imigracje Ukraincom - czyzbysmy nie pamietali doswiadczen z historii?
Ewa
2018-07-13 15:09
Teraz im się podoba a jak mieli Polaków za sąsiadów to ich wyrżneli. Ja ich nie chcę za sąsiadów.Pytal mnie ktoś o zdanie.Zabili mojego dziadka w Tłumaczu k.Stanisławowa. Był nauczycielem.
Pokaż wszystkie komentarze (242)