Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraińcy w polsce
26.04.2018 07:52

Emigracja do Polski. Ukraińcy są zachwyceni

Niemal 90 procent migrantów z Ukrainy chwali sobie poziom życia w Polsce. Czują się tu dobrze, łatwo znajdują pracę - i wielu chce zostać nad Wisłą na zawsze. Ukraińców do Polski przyciąga zwykle praca, ale nie tylko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karol Serewis/ EastNews)
Ukraińcy bardzo chwalą sobie życie w Polsce

Niemal 90 proc. migrantów z Ukrainy chwali sobie poziom życia w Polsce. Czują się tu dobrze, łatwo znajdują pracę - i wielu chce zostać nad Wisłą na zawsze. Ukraińców do Polski przyciąga zwykle praca, ale nie tylko.

44 proc. mieszkających nad Wisłą Ukraińców uznaje Polskę za kraj docelowy swojej emigracji - wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia dla"Rzeczpospolitej". Chcą więc w Polsce zostać na dłużej, a może i na zawsze. Taką chęć wyraziło niemal 30 proc. uczestników sondażu. 60 proc. jednak chce zostać nad Wisłą na dłużej i jedynie 2 proc. planuje spędzić tu nie więcej niż trzy miesiące.

Polska podoba się Ukraińcom

Migranci zza naszej wschodniej granicy doceniają nie tylko poziom życia w Polsce, ale też życzliwość Polaków. Pozytywnie na ten temat wypowiedziało się 74 proc. respondentów. Cytowani przez "Rz" eksperci wskazują, że w asymilacji Ukraińcom pomaga podobieństwo kulturowe pomiędzy obydwoma narodami.

Eksperci wskazują też, że do Polski trafia też coraz więcej wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy cenią sobie nie tylko wyższe zarobki, ale też na przykład stabilność zatrudnienia.

Bezpłatne wejściówki na Impact'18 - wystarczy się zarejestrować

*Polacy są pozytywnie nastawieni do pracowników z Ukrainy. Boją się tylko młodzi ludzie. Zobacz wideo *

Jednak nie tylko praca przyciąga obywateli Ukrainy nad Wisłę. Choć 66 proc. przyznaje, że wybrało się do Polski w celach zarobkowych, to 35 proc. wskazuje naukę jako przyczynę imigracji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ukraińcy w polsce, wiadomości, praca, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-04-2018

TomaszPrzepraszam, ale gdzie znaleziono te pozytywnie nastawione tłumy. Sondę przeprowadzano wśród członków konferencji Leviatan, czy też brali w niej … Czytaj całość

26-04-2018

wikwikSami wilka do kurnika wpuszczamy...Oni mają w genach nienawiść do Polaków.

27-04-2018

taki sobieJakoś na co dzień trudno mi spotkać życzliwość wobec Ukraińców. Dowodem niech będą tutejsze komentarze. Coś mi się wydaje ,że tego typu artykuły mają … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (249)