Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emigrancie! Weź 40 000 złotych i załóż swoją firmę

0
Podziel się

Do 29 października trwa rekrutacja do programu „Zostań w Polsce – swoim szefem".

Emigrancie! Weź 40 000 złotych i załóż swoją firmę
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bEgClooR

Do 29 października trwa rekrutacja do programu „Zostań w Polsce – swoim szefem". Ma on przekonać emigrantów do pozostania w kraju i otworzenia własnego biznesu w Warszawie.

Projekt skierowany jest do emigrantów, którzy wracają do Polski, by założyć własną firmę, a w szczególności do osób powyżej 45.roku życia, emigrantów-kobiet, które dopiero wchodzą na rynek pracy lub wracają na niego po dłuższej przerwie i emigrantów, którzy utracili zatrudnienie z powodów niedotyczących pracowników. Warunkiem koniecznym jest bycie „nieaktywnym zawodowo", (nie można być zarejestrowanym w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna). W procesie rekrutacyjnym zostaniemy także poproszeni o oświadczenie, że w ciągu 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu nie prowadziliśmy działalności gospodarczej (nie dotyczy to tych, którzy mają taką działalność za granicą).

Formularz rekrutacyjny, w którym m.in. pochwalimy się naszym pomysłem na firmę znajduje się na stronie www.zostanszefem.vizja.pl. Należy go złożyć w Biurze Projektu. Zakwalifikowanych zostanie 26 osób, a w razie, gdyby chętnych było więcej – zostanie utworzona lista rezerwowa.

bEgClooT

Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania ze szkoleń i usług doradców. Dzięki temu nabędą oni umiejętności niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej oraz podniosą swoje kwalifikacje. 22 osoby otrzymają dodatkowo wsparcie finansowe – jednorazową dotację 40 tys. zł, a następnie wsparcie pomostowe - ok. 1100zł wypłacane przez pół roku lub rok.

Organizatorami projektu są Miasto stołeczne Warszawa oraz Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie.

bEgClopu
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)