Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

EmiTel: Nie ma już zakłóceń na multipleksie MUX-3

2
Podziel się:

EmiTel poinformował, że o godz. 13.00 20 grudnia nie wykrył zakłóceń w nadawanym sygnale na multipleksie MUX-3. Części systemu nadawczego, w których obserwowano zakłócenia w okresie od soboty do poniedziałku (przez co były problemy z odbiorem kanałów TVP), zostały odizolowane, a ich niektóre funkcje - przejęte przez system zastępczy.

EmiTel: Nie ma już zakłóceń na multipleksie MUX-3
(© manaemedia - Fotolia)

Według komunikatu EmiTela odizolowane części poddawane są analizie w celu jednoznacznego ustalenia źródeł i mechanizmu awarii. Firma analizuje teraz problem z pomocą ABW, UKE i TVP.

Od 2010 r. EmiTel jest operatorem naziemnej telewizji cyfrowej na rzecz Telewizji Polskiej S.A. w ramach multipleksu MUX-3. Umowa między TVP a EmiTelem została podpisana 28 kwietnia 2010 r. w wyniku rozstrzygnięcia otwartego przetargu.

W sobotę, gdy w TVP nadawano wystąpienie premier Beaty Szydło, wystąpiły przerwy w nadawaniu sygnału telewizyjnego przez sieć transmisyjną EmiTelu. W niedzielę firma poinformowała w komunikacie, że w dniach 17 i 18 grudnia 2016 r. na 11 spośród 137 obiektów nadających sygnał MUX3 nastąpiły krótkie kilkuminutowe zakłócenia w prawidłowych emisjach spowodowane błędami synchronizacji.

- Były to kilkuminutowe przerwy, ale nie powodowały one przerw emisji programów, a jedynie ich zakłócenia na krawędzi zasięgów obiektów nadających sygnał MUX3. Awaria nas całkowicie zaskoczyła, ale dotyczyła ona znikomego procenta populacji kraju - zaznaczył rzecznik prasowy Emitelu Jarosław Niechcielski. Jak podano w komunikacie, zakłócenia MUX3 miały miejsce w okolicach miast: Opole/Chrzelice, Wrocław/Ślęża, Tarnów, Łanięta, Częstochowa/Wręczyca, Leżajsk, Dęblin/Ryki, Tarnobrzeg, Przysucha, Kłodzko, Lublin/Piaski.

TVP Info poinformowało w niedzielę, że problemy dotyczą 13 województw oraz że władze TVP o kłopotach z odbiorem sygnału poinformowały Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

TVP powtórzyła sobotnie wystąpienie szefowej rządu w niedzielę wieczorem.

W poniedziałek resort gospodarki morskiej poprosił władze spółki EmiTel o pełne wyjaśnienie przyczyn przerw w nadawaniu sygnału telewizyjnego na terenie Polski, ponieważ ta sama spółka odpowiada za system łączności na morzu. Wiceminister Grzegorz Witkowski zwrócił uwagę w piśmie do władz firmy, że "właściwa realizacja umowy wpływa bezpośrednio na realizację przez Polskę zobowiązań międzynarodowych".

Zastrzegł również konieczność przeprowadzenia na zlecenie MGMiŻŚ audytu technicznego w celu potwierdzenia prawidłowości realizacji umowy o świadczenie usług utrzymywania łączności alarmowej i bezpieczeństwa w obszarach odpowiedzialności polskiej administracji morskiej w obszarach morza będących w zasięgu stacji brzegowych fal ultrakrótkich i średnich z dnia 29 grudnia 2015 roku.

Firma Emitel sp. z o.o. powstała w maju 2002 r. poprzez wydzielenie z Telekomunikacji Polskiej SA struktur organizacyjnych zajmujących się radiodyfuzją (rozpowszechnianiem droga radiową sygnałów świetlnych lub dźwiękowych do dużej liczby odbiorców). Od 2011 do 2014 roku właścicielem spółki była EM GROUP S.A. R.L, należąca do funduszu Montagu Private Equity z siedzibą w Londynie.

Według danych KRS 31 lipca 2014 r. Emitel sp. z o.o. połączył się z Kelbrook Investments sp. z o.o. Kelbrook Investments zmienił nazwę na Emitel sp. z o.o. oraz przejął całość zobowiązań i majątku tej firmy. Obecnym właścicielem EmiTelu jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Hubert
7 lat temu
GDZIE JEST USUNIĘTA AWARIA,FATALNY ODBIÓR CAŁA TVP.ŁADNĄ GWIAZDKĘ PRZYGOTOWALIŚCIE-GRATULACJE
omm
7 lat temu
Ja tam wredny nie jestem ale kilku miliardowe odszkodowanie by się przydało budrzetowi .