Notowania

prywatyzacja enei
14.04.2011 12:53

Enea jednak nie pójdzie pod młotek

Kolejna próba prywatyzacji koncernu, zostanie prawdopodobnie podjęta już przez nowy rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

*Kolejna próba prywatyzacji Enei zostanie prawdopodobnie podjęta już przez nowy rząd, po jesiennych wyborach do Sejmu - poinformował wiceminister skarbu Jan Bury. *

_ - Nie będzie sprzedaży Enei w tym roku, myślę, że decyzję o rozpoczęciu nowego procesu sprzedaży podejmie dopiero kolejny rząd, kolejny minister skarbu _ - powiedział wiceminister Bury.

Bury podtrzymał zapowiedzi, że w tym roku nie dojdzie do sprzedaży akcji PGE. i zapewnił, że resortowi skarbu uda się zrealizować przychody z prywatyzacji na poziomie 15 mld zł w 2011 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/t35281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/enea;moze;w;tym;roku;przejac;kilka;farm;wiatrowych,24,0,807960.html) Enea może w tym roku przejąć kilka farm wiatrowych W tym roku spółka może sfinalizować kupno kilku farm o mocy kilkadziesiąt megawatów każda.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/minister;skarbu;na;razie;nie;sprzeda;enei,86,0,804950.html) Minister skarbu na razie nie sprzeda Enei Wcześniej ministerstwo informowało, że chce zakończyć proces prywatyzacji Enei do końca marca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t42291.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/enea;po;prywatyzacji;musi;zostac;na;gpw,213,0,795861.html) Enea po prywatyzacji musi zostać na GPW To jeden z warunków umowy sprzedaży Enei stawianych przez Ministerstwo Skarbu Państwa.
Tagi: prywatyzacja enei, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz