Notowania

giełda
09.06.2014 21:29

Enel-Med zawarł z Lux Med umowę inwestycyjną

Enel-Med informował wcześniej, że będzie potrzebować środków na realizację planu inwestycyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(amoklv/iStockphoto)

Enel-Med i jego spółka zależna Centrum Medyczne Diagnostyka Obrazowa zawarły z Lux Med Diagnostyka umowę inwestycyjną w sprawie sprzedaży udziałów w spółce Centrum Medyczne Diagnostyka - podał Enel-Med w komunikacie.

Zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej cena podstawowa sprzedaży 100 proc. udziałów w Centrum Medyczne Diagnostyka określona została na kwotę 59 mln zł i zostanie skorygowana o wartość długu netto. Aktualnie wartość długu netto wynosi około: -6,25 mln zł.

Do zawarcia umowy sprzedaży dojdzie po spełnieniu się szeregu warunków zawieszających. Enel-Med poinformował w oddzielnych komunikatach, że część warunków już się ziściła.

Enel-Med wniósł niedawno do spółki Centrum Medyczne Diagnostyka zorganizowaną część przedsiębiorstwa przeznaczoną do prowadzenia działalności z zakresu diagnostyki obrazowej w placówkach: Oddziale Diagnostycznym Bielany w Warszawie, Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Koninie, Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Mielcu, Pracowni Tomografii Komputerowej w Poznaniu, Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Łomży, Pracowni Tomografii Komputerowej w Wołominie oraz Pracowni Diagnostycznej w Lublinie.

Enel-Med informował wcześniej, że będzie potrzebować środków na realizację planu inwestycyjnego. Zakładał w strategii, że w latach 2014-2015 przeznaczy na inwestycje ok. 50 mln zł. Spółka chce inwestować m.in. w utworzenie wysokospecjalistycznych przychodni dla rozwoju usług komercyjnych oraz rozwój przychodni abonamentowych. Część środków przeznaczy także na rozwój klinik stomatologicznych, wdrożenie nowego medycznego systemu informatycznego, rozwój obszaru długoterminowej opieki nad osobami starszymi oraz rozwój obszaru turystyki medycznej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz