Notowania

energetyka
10-08-2017 (10:18)

Energa znowu wygrała. PKP PLK zapłacą 160 mln zł za prąd

Energa Obrót wygrała przetarg na dostawy energii elektrycznej dla PKP Polskich Linii Kolejowych do 2019 r. włącznie. W pokonanym polu zostały PGE i Enea.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP PLK)

Energa Obrót wygrała przetarg na dostawy energii elektrycznej dla PKP Polskich Linii Kolejowych do 2019 r. włącznie. W pokonanym polu zostały PGE i Enea.

Przetarg dotyczył ponad szesnastu tysięcy punktów poboru energii elektrycznej na terenie całego kraju. Oprócz Energi Obrót, udział brały w nim także PGE Obrót oraz Enea. Wartość kontraktu to ponad 160 mln zł brutto.

- Utrzymanie tak dużego klienta to pozytywna prognoza dla wyników sprzedaży w tym segmencie - powiedział Jarosław Wittstock, wiceprezes Energi Obrót.

Energa Obrót dostarcza energię dla PKP PLK od 2014 r.

Zobacz również: Afera finansowa w PKP. Cały zarząd spółki z zarzutami

Niecałe dwa miesiące temu przetarg w innej spółce kolejowej - PKP Intercity - również wygrała Energa. Opiewał na 20 mln zł i dotyczył zasilania tylko obiektów a nie pociągów.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła ok. 1,3 GW na koniec 2016 roku.

Tagi: energetyka, eng, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2017

ZdzisławEnerga to nie Polska firma. Trzeba rozpocząć repolonizację

10-08-2017

m-53[QUOTE] Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła ok. 1,3 GW na koniec 2016 roku. [/QUOTE] Śmiech na sali - to troszeczkę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)

Wybrane dla Ciebie