Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Energia elektryczna - tutaj produkują ją ze środków odurzających

0
Podziel się:

Prąd uzyskano ze spalania kokainy, marihuany i innych substancji, dzięki specjalnemu systemowi, który działa we Włoszech.

Energia elektryczna - tutaj produkują ją ze środków odurzających
(r0bz/CC/Flickr)
bESrqYkB

Ponad 2 tony skonfiskowanych handlarzom narkotyków zniszczono w spalarni koło Rzymu w pierwszej połowie tego roku. Ze spalania kokainy, marihuany i innych substancji uzyskuje się prąd dzięki specjalnemu systemowi, który tam działa.

W spalarni w Ponte Malnome na zachód Wiecznego Miasta zniszczono w ostatnich latach wszelkiego rodzaju narkotyki i substancje odurzające, skonfiskowane podczas wielu operacji w ramach walki z ich produkcją i handlem.

Statystyka robi wrażenie. W 2011 roku do spalarni trafiło 3,1 tony narkotyków, ponad 9 ton w 2012 r., a 3 tony w zeszłym roku. W pierwszym półroczu tego roku policja odebrała handlarzom w Rzymie i okolicach 2,2 tony narkotyków.

bESrqYkD

Przy okazji zauważono, że ilość ta trafiła w ręce policji jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego, gdy na ulicach włoskiej stolicy bawią się tysiące ludzi i gdzie również kwitnie handel używkami.

W rekordowym 2012 roku do Ponte Malnome, przy zachowaniu najostrzejszych środków bezpieczeństwa, przywieziono do spalenia ponad 2 tony najczystszej kokainy o wartości rynkowej 500 milionów euro. Cały ten gigantyczny transport trafił do pieca, podobnie jak dziesiątki kilogramów heroiny i haszyszu, wysyłane tam regularnie w policyjnych konwojach.

Czytaj więcej w Money.pl
Gospodarstwa rolne bankrutują. Będą protesty Zdaniem ministra do protestów przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi rolników podburzają niektórzy wójtowie, burmistrzowie czy starostowie.
Prąd z fal morskich? To nie s-f, jest inwestor Firma Tidal Lagoon Power Ltd. zamierza wybudować u brytyjskich wybrzeży tzw. laguny pływowe, czyli sztuczne zatoki, które pozwolą na wytwarzanie energii z pływów morskich.
Ogromne dopłaty dla polskich rolników Podczas spotkania z rolnikami minister wskazał, że na dopłaty bezpośrednie w nowej perspektywie unijnej zaplanowano 23,7 mld euro, a w starej perspektywie było to 15,2 mld euro.
bESrqYle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)