Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kucharski
|

Euro 2012 - Platini nie widzi problemów

0
Podziel się:

- Euro 2012 odbędzie się na pewno w Warszawie i Kijowie - stwierdził Platini.

Euro 2012 - Platini nie widzi problemów
(PAP / EPA)

Szef UEFA zadowolony jest z postępów jakie poczyniła Polska w przygotowaniach do mistrzostw. **Zakończyła się robocza wizyta Michela Platiniego, prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

_ - Ukraina i Polska muszą nadal intensyfikować swoje wysiłki. W przeciwnym wypadku może dojść do niedociągnięć, jeżeli chodzi o wykonawstwo. Euro 2012 odbędzie się w 6-8 miastach, ale liczba ich nie musi być równa według krajów. Na pewno będą to Warszawa i Kijów, a pozostałe muszą wciąż się starać _ - powiedział Platini.

Pozostałe miasta, w których rozegrane zostaną mecze Euro2012 wybrane zostaną 13 maja na konferencji w Bukareszcie. O organizację turnieju ubiegają się: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk i Chorzów._ _

_ - Dzisiaj kończymy pewien kolejny etap i rozliczamy się z tego co obiecaliśmy, że zrobimy. Pokazaliśmy też co zrobiliśmy naprawdę _ - mówił Mirosław Drzewiecki, minister sportu. Minister za sukces Polski uznał udzielenie pożyczki przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Stwierdził, że to podniesie prestiż Polski.

Michel Platini informację o udzieleniu pożyczki uznał za bardzo dobry sygnał. Szef UEFA uważa, że jedynym problemem Polski może być brak czasu.

_ - PZPN oraz ministerstwo sportu mają teraz jako priorytet dokonanie przeglądu bazy noclegowej _ - stwierdził Platini. Szef UEFA powiedział, że pod względem ilości hoteli Polska wypada lepiej niż Ukraina.

- _ Na Ukrainie nie ma hoteli. W Polsce z kolei baza hotelowa istnieje, ale nie ma podpisanych umów. Jeżeli tych umów nie będzie, to poszczególne miasta- gospodarze nie będą mogły uzyskać prawa do organizacji meczy _ - podkreślił Platini.

Raport Money.pl
*Czy kryzys zaprzepaści przygotowania do Euro 2012? * Do Euro 2012 pozostało 1310 dni. To dużo dla krajów, które posiadają rozbudowaną infrastrukturę sportową, drogową i turystyczną. Gospodarze imprezy, czyli Polska i Ukraina, do nich nie należą. Czytaj w Money.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)