Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
17.07.2012 13:14

Euro 2012 podliczone. Ile zarobiła UEFA?

Rekord frekwencji na stadionie w Polsce padł podczas meczu otwarcia. Na trybunach Stadionu Narodowego zasiadło 59 tysięcy siedemdziesiąt osób

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Ratuszniak)

Zdecydowany sukces, wykraczający daleko poza oczekiwania - tak UEFA podsumowała Euro 2012. W sumie przychody z turnieju wyniosły miliard 383 miliony euro.

Mecze na stadionach Polski i Ukrainy oglądało milion czterysta czterdzieści tysięcy kibiców. W strefach kibica łącznie bawiło się ponad 7 milionów ludzi, z czego milion czterysta tysięcy w Warszawie.

Szef turnieju Euro 2012 Martin Kallen powiedział podsumowując turniej, że UEFA jest niezmiernie usatysfakcjonowana. - _ Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Podsumowując to było wspaniałe doświadczenie, wspaniały futbol i z naszej strony jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani _- podkreśla.

Szef Euro 2012 w Polsce Adam Olkowicz dodał, że turniej był sukcesem Polaków i Polski. Rekord frekwencji na stadionie w Polsce padł podczas meczu otwarcia. Na trybunach Stadionu Narodowego zasiadło 59 tysięcy siedemdziesiąt osób. Rekord na Ukrainie padł podczas meczu Ukraina - Anglia, na trybunach siedziało 64 tysiące 640 kibiców.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD zaproponował prezydentowi pakt W jego ramach miałoby dojść do spotkania z udziałem polityków i działaczy sportowych na temat tego, co zrobić, by poprawić kondycję polskiego futbolu.
W piłkę można grać w każdym wieku. Zobacz reklamę Nike _ Still doing it _- brzmi nowe hasło firmy.
Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz