Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euro 2012 w Polsce. Elektrociepłownie są w stanie gotowości

Rzeczniczka PGNiG Termika podkreśla, że w czasie Euro 2012 będzie wzmożona kontrola obiektów spółki, tak by na ich teren nie dostał się nikt niepowołany. Oprócz tego zgromadzono zapasy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Przygotowania do Euro 2012, zapinane są na ostatni guzik. Specjalnie przygotowana jest także PGNiG Termika, czyli warszawska elektrociepłownia. Rzeczniczka Dorota Kraskowska podkreśla, że przede wszystkim zadbano o bezpieczeństwo procesów produkcyjnych.

- _ Najważniejsze jest to, żeby mieć pełną dyspozycyjność urządzeń produkcyjnych. Również bardzo istotna jest kampania remontowa, którą na ten czas dostosowaliśmy do terminów _ - twierdzi Dorota Kraskowska. Dodaje, że wcześniej przetestowano system.

- _ Wspólnie z polskimi sieciami elektroenergetycznymi przeprowadziliśmy pozytywną próbę uruchomiania naszego bloku 7 na Siekierkach poprzez podanie mocy z elektrowni Ostrołęka _ - dodaje Kraskowska.

Rzeczniczka PGNiG Termika podkreśla, że w czasie Euro 2012 będzie wzmożona kontrola obiektów spółki, tak by na ich teren nie dostał się nikt niepowołany. Oprócz tego zgromadzono zapasy .

- _ Na przykład chemikalia do eksploatacja, żeby nie generować niepotrzebnego ruchu w tym czasie, a inne ważne dostawy też dostosowaliśmy do terminów meczów. Mamy zgromadzone zapasy węgla, chemikaliów i trzymamy kciuki za naszych piłkarzy _ - komentuje rzeczniczka.

PGNiG Termika współpracuje również z miastem, biurem infrastruktury i zarządzania kryzysowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Kraje UE nie chcą zbyt kosztownych celów oszczędzania energii KE w czerwcu ubiegłego roku przedstawiła projekt zmian dyrektywy o efektywności energetycznej, w którym zaproponowała środki, by osiągnąć cel 20-proc. oszczędności energii do 2020 r.
Hiszpanie inwestują w Polsce. Wybrali... Inwestycja o wartości 223 mln zł otrzymała dofinansowanie z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.
Ruch Palikota jest przeciwny kopalniom. Bo... _ Nie godzimy się, by obywatelski sprzeciw był ignorowany i przemilczany przez najwyższe władze państwowe _.
Tagi: bezpieczeństwo energetyczne, polska, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz