Notowania

ekg 2018
15-05-2018 (10:14)

Zielone świątki nie będą dniem wolnym od pracy. Rząd stanowczo przeciw

Zielone świątki nie będą dniem wolnym od pracy. W tej chwili ministerstwo nie ma takich planów i nie pracuje nad żadnym takim projektem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Waldemar Deska)

Nie będzie dodatkowego wolnego od pracy dnia w roku, nie będzie też krótszego czasu pracy - mówi money.pl Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Podczas rozmowy na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, Stanisław Szwed odniósł się do kwestii skrócenia czasu pracy w ciągu dnia oraz pomysłu przyznania Polakom dodatkowego dnia wolnego w tzw. Zielone Świątki.

Przypomnijmy, że senatorowie rozważają, aby Drugi Dzień Zesłania Ducha Świętego, czyli poniedziałek tzw. Zielonych Świątkach mógłby zasilić majówkowe szaleństwo Polaków. Propozycja podobno przypadła do gustu senatorom.

Wiceminister rozwiewa jednak wszelkie wątpliwości. Zielone świątki nie będą dniem wolnym od pracy. W tej chwili ministerstwo nie ma takich planów i nie pracuje nad żadnym takim projektem.

Za pomysł odpowiada Fundacja Naukowa Katolików Eschaton. Przedstawiciele fundacji dowodzą, że Zielone świątki były wolne od 1925 roku, a zmienili to dopiero komuniści. W tej sprawie trafiło już pismo do senatu. Więcej szczegółów na ten temat tutaj.

- Nie przewidujemy zmian w kalendarzu dni ustawowo wolnych od pracy. W tej chwili wprowadziliśmy zakaz handlu w dwie niedziele, w przyszłym roku będzie on rozszerzony. To jest nowa rzeczywistość, w której musimy się odnaleźć - mówi wiceminister Szwed.

Polityk w rozmowie z money.pl odniósł się również do pomysłu partii Razem, która chce skrócić czas pracy w ciągu dnia z 8 do 7 godzin. I tutaj jednak Ministerstwo nie ma dobrych wiadomości.

- Utrzymujemy 40-godzinny tydzień pracy, nie ma w ogóle takiego tematu. Nie ma takich ruchów, bo to byłoby w pewnym zakresie problematyczne dla gospodarki. Trzeba dodać, że w tej chwili trudno oszacować skutki takiego pomysłu - stwierdza przedstawiciel rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ekg 2018, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2018

Baron kakaowy z SłupskaJa na wolne nie mogę sobie PO zwolić ; mam do przekopania "rów" !!!

16-05-2018

IQW III RP jest już za wiele dni wolnych od pracy. Za Komuny pracowało się i chodziło do szkoły w soboty (do ok 1980 roku), a teraz tylko wolne i wolne. … Czytaj całość

16-05-2018

LkkW końcu ktoś musi zarobić na nierobów i patoli hołubionych przez PiS.

Rozwiń komentarze (59)

Wybrane dla Ciebie