Notowania

f-16
03.09.2008 18:12

F-16 przylecą do Łasku

Od października dziewięć myśliwców będzie stacjonować w Łasku pod Łodzią - zapowiada MON.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Od października dziewięć samolotów F-16 będzie stacjonować w Łasku pod Łodzią - zapowiedział w Poznaniu minister obrony narodowej Bogdan Klich. Wizyta ministra obrony narodowej w Poznaniu dotyczyła wojskowego charakteru miasta. *

Minister Klich odwiedził dziś Łask, Krzesiny i Poznań. W stolicy Wielkopolski Bogdan Klich poinformował, że do końca roku trafią do Polski wszystkie zakupione myśliwce F- 16. W sumie będzie ich 48. Dotychczas w podpoznańskich Krzesinach wylądowało 41 _ Jastrzębi _.

Od 2002 roku zainwestowano w samych Krzesinach pół miliarda złotych. Dziś te inwestycje wizytował minister Bogdan Klich.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rząd zadowolony z offsetu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;zadowolony;z;offsetu,143,0,364175.html )
* [ Serwis F-16 w Bydgoszczy ]( http://news.money.pl/artykul/serwis;f-16;w;bydgoszczy,64,0,359488.html )

Minister obrony narodowej powiedział, że do Poznania przyjechał _ w sprawie rozwinięcia wojskowego charakteru tego miasta _ . Bogdan Klich zastrzegł, że nie chodzi o tarczę antyrakietową. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów.

Minister Klich mówił również o konieczności zakupu czterdziestu wozów bojowych dla żołnierzy w Afganistanie. Dodał też, że rząd przyjął projekt ustawy o udzielaniu pomocy ludności cywilnej w miejscach stacjonowania polskich kontyngentów wojskowych. Dotychczas, żeby udzielić takiej pomocy, potrzebne były przetargi. Minister obrony wyraził nadzieję, że Sejm zaakceptuje tę ustawę a prezydent ją podpisze.

Tagi: f-16, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz