Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Fabryka Broni "Łucznik" przyjmie 100 nowych pracowników. Trwa nabór

Fabryka Broni "Łucznik" przyjmie 100 nowych pracowników. Trwa nabór

Fot. Paweł Malecki/East News

100 nowych pracowników planuje przyjąć w najbliższym czasie Fabryka Broni "Łucznik" w Radomiu. Zakład realizuje duży kontrakt, a w planach ma kolejne zamówienia, kupuje też nowe maszyny.

Jak poinformowała rzeczniczka radomskiej fabryki Julia Grzesiak, zakład poszukuje osób m.in. na stanowiska: konstruktora, mechanika, technologa programisty i operatora CNC, a także elektromontera i galwanizera. - Szukamy pracowników z doświadczeniem, ale także mamy oferty pracy dla absolwentów kierunku: mechanika i budowa maszyn. Oferujemy szkolenia, które przygotowują ich do pracy w naszej fabryce - zaznaczyła Grzesiak.

Zobacz także: Rekordowo drogi przetarg MON. 30 mld zł za broń, której jeszcze nie ma

Jak podkreśliła, przyjęcia do pracy są związane z rozwojem fabryki oraz realizowanymi kontraktami. Jeden z najważniejszych związany jest z produkcją ponad 50 tys. karabinków Grot dla polskiej armii. Wartość kontraktu to ok. 500 mln zł, dostawy mają się zakończyć w roku 2020. Broń trafi do Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych.

Grzesiak powiedziała, że fabryka modernizuje też swój park maszynowy. Obecnie kupowane są maszyny i urządzenia o wartości 90 mln zł.

Urządzanie dla "Łucznika" oferują czołowi producenci z tej branży, zarówno z Polski, jak i zza granicy, m.in. Niemiec, Włoch, Kanady, Japonii i USA.

Fabryka Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o. została powołana 14 lipca 2000 r., 75 lat od powstania fabryki broni w Radomiu. Jest głównym producentem i dostawcą broni dla polskiego wojska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na eksport i na rynek cywilny.

pracownicy, praca, fabryka broni "łucznik"
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
raf
2017-10-16 19:27
WOT to jakas chora bzdura. Teraz liczy sie wojsko zawodowe i wyszkolenie w obsludze zaawansowanego sprzetu. Teraz liczy sie tylko lotnictwo i jego zwalaczanie. Gdzie helikoptery panie macierewicz
arde
2017-10-15 19:29
Co z tą setką po realizacji pilnego kontraktu ?
zcx
2017-10-15 16:49
nie wciela bezrobotnych z WOT
Pokaż wszystkie komentarze (73)