Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giodo
27.12.2012 16:16

Fala skarg klientów na banki i ubezpieczycieli

Liczba osób zgłaszających się do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, wzrosła aż o kilkadziesiąt procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

*W 2012 roku znacząco wzrosła liczba skarg od klientów banków, instytucji finansowych i ubezpieczycieli do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. *

Wojciech Rafał Wiewiórowski powiedział, że tendencja wzrostowa pojawiła się w zeszłym roku i nadal rośnie._ - Po części związane jest to z tym, że coraz trudniej uzyskać kredyt w instytucjach finansowych. Zdecydowanie też uaktywniły się one w sprawie nie ściągalnych kredytów. W związku z tym więcej osób zainteresowanych jest by wchodzić w spór z bankami - _ powiedział inspektor.

Jak powiedział Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, jego biuro monitoruje tę sytuację. Wojciech Rafał Wiewiórowski zaznaczył, że liczba różnych skarg i zapytań do GIODO wzrosła o kilkadziesiąt procent.

_ - Nie wynika to z jakiejś katastrofy prawnej, ale ze wzrostu świadomości Polaków na temat wagi przetwarzania danych osobowych. Czasem żartujemy, że przesadziliśmy z edukacja społeczną i teraz mamy z tym problemy jako biuro - _ powiedział Wiewiórkowski.

Wojciech Rafał Wiewiórowski zaznaczył, że dużym wyzwaniem jest także zdecydowanie wzrastająca liczba zbiorów danych zgłoszonych do rejestracji w biurze GIODO.

Generalny Inspektor zaznaczył że do najpoważniejszych zadań w 2013 roku będzie należało wprowadzenie rejestrów danych medycznych i Polsce, ale najpoważniejszym wyzwaniem będzie zmiana podstaw prawnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Tysiące skarg. Na co narzekamy najczęściej? Najczęściej pojawiającym się tematem jest długość i termin rozpatrywania wniosków kredytowych.
Takie kredyty to duże ryzyko. Są popularne? Coraz rzadziej zaciągamy kredyty na mieszkania w obcych walutach - wynika z informacji Związku Banków Polskich.
Banki mają się czego obawiać. Co w 2013? Co drugi bankowiec uważa, że sytuacja w nadchodzącym roku będzie dużo gorsza niż we właśnie mijającym.
Tagi: giodo, dokumenty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz