Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
farmus
18.12.2006 10:27

Farmus skazany na 2 i pół roku więzienia

Na dwa i pół roku więzienia za ujawnienie tajnych informacji sąd skazał Zbigniewa Farmusa, b. asystenta wiceszefa MON Romualda Szeremietiewa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na 2 i pół roku więzienia za ujawnienie tajnych informacji sąd skazał Zbigniewa Farmusa, b. asystenta wiceszefa MON Romualda Szeremietiewa.

Jednocześnie sąd uniewinnił Farmusa od zarzutu korupcji. Orzeczona kara oznacza, że prawdopodobnie Farmus nie wróci już do więzienia z uwagi na to, że tyle czasu spędził on już w areszcie w związku z tą sprawą. Uzasadnienie wyroku sądu jest tajne; dziennikarze musieli opuścić salę rozpraw.

Farmusa aresztowano w lipcu 2001 r. po spektakularnej akcji Urzędu Ochrony Państwa na promie płynącym do Szwecji. Podejrzanego śmigłowcem przewieziono do Polski. Byłemu asystentowi wiceszefa MON zarzucono, że żądał 150 tys. dolarów łapówek od przedstawicieli firm uczestniczących w przetargach zbrojeniowych, a od jednego z nich przyjął 20 tys. dolarów i ujawnił mu dokumenty zawierające tajemnicę służbową. Inny zarzut dotyczył ukrywania dokumentów zawierających tajne informacje, którymi nie miał prawa rozporządzać. Groziło mu do 8 lat więzienia.

Tagi: farmus, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz