Notowania

Przejdź na

Rynki wstrzymują oddech. Trump przedstawi kandydata na szefa Fed

Ludzie z trwogą czekają na moją decyzję. Ogłoszę ją w przyszłym tygodniu - zapowiedział amerykański prezydent. Chodzi o nazwisko nowego szefa banku centralnego USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
Według amerykańskiej prasy Trump ogłosi swojego nominata przed 3 listopada

Donald Trump poinformował o swoich planach w nagraniu wideo opublikowanym na Instagramie.

Według źródeł amerykańskiej prasy Trump ogłosi swojego nominata przed 3 listopada

Agencja Bloomberg podała, że Trump skłania się do nominowania na szefa Rezerwy Federalnej Jerome'a Powella, który od 2012 roku jest członkiem zarządu Fed.

O wiele mniejsze szanse na to stanowisko, według mediów, mają ekonomista John Taylor i obecna szefowa Fed Janet Yellen, której czteroletnia kadencja kończy się w lutym.

Choć, jak donosiła amerykańska prasa, John Taylor, twórca reguły polityki monetarnej nazwanej jego imieniem, wywarł dobre wrażenie na Donaldzie Trumpie.

Zobacz skrót wizyty Donalda Trumpa w Polsce

Natomiast czwartkowa rozmowa Trumpa z Yellen nie przyniosła przełomu. Trump okrył sprawę aurą tajemniczości i odmówił jakichkolwiek komentarzy. Biały Dom jedynie potwierdził, że Trump i Yellen spotkali się. Nic więcej.

Według źródeł amerykańskiej prasy Trump ogłosi swojego nominata przed 3 listopada, kiedy wybiera się w 11-dniową podróż do Azji i na Hawaje.

Nominację prezydenta będzie musiał jeszcze potwierdzić Senat USA.

Tagi: świat, usa, banki, prezydent, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2017

SidSitwa w stylu amerykańskim,trump otacza się znajomkami zwalniające fachowców

28-10-2017

naiwnywybrany jest juz dawno Trumpowi pozwolono im uscisnac reke , tam chlopaki z cieplego kraiku rzadza a on tylko pajacuje to juz kazdy wie

28-10-2017

ciepłe kalesony[QUOTE] Akurat w tej sprawie nie ma nic do powiedzenia. [/QUOTE] Tyle z tego, ze może sobie do woli pogadać, w innych sprawach też, aż mu spuchnie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)