Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fiat
11.11.2012 09:50

Fiat podniesie pensje. O 13 procent

Przy okazji przypomina się, że ich polscy koledzy zarabiają trzykrotnie więcej, a włoscy aż pięć razy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fiatpress.com.br)

Szerokim echem odbiła się we Włoszech wiadomość o podwyżce, jaką wywalczyli sobie robotnicy zakładów Fiata w Serbii. Przy okazji przypomina się, że ich polscy koledzy zarabiają trzykrotnie więcej, a włoscy aż pięć razy.

Dwa i pół tysiąca pracowników zakładów Fiata w mieście Kragujevac wywalczyło 13-procentową podwyżkę zarobków, które dotychczas wahały się od 32 do 34 tysięcy dinarów, to jest od 2800 do 3000 euro miesięcznie. Przy okazji podkreśla się, że w zakładach Fiata w Polsce zarabia się trzykrotnie więcej, a we Włoszech aż pięciokrotnie.

Nic natomiast nie przyniosły do tej pory starania o zmianę organizacji pracy. W tej chwil serbscy robotnicy pracują przez cztery dni w tygodniu po dziesięć godzin dziennie, z czego często robi się dwanaście. Woleliby jednak powrócić do dawnego systemu, to jest pięciu dni po osiem godzin.

Fabrykę w Kragujevacu otwarto w kwietniu tego roku korzystając m. in. z pożyczki rządu w Belgradzie w wysokości 90 milionów euro. Produkuje się tam bardzo dobrze sprzedający się model fiata 500L. Dla Serbów jest on jednak za drogi, niebawem więc ruszy tam produkcja Punto Classic, po bardziej przystępniejszej cenie.

Czytaj więcej w Money.pl
Co dalej z Fiatem? Produkcja drastycznie spada Prognozy nie są optymistyczne. Jedna z fabryk odnotowuje spadek produkcji aż o 25 procent.
Nowy Fiat 500 będzie produkowany w Tychach? Chodzi o 5-drzwiową wersję, która ma debiutować w Genewie
Sytuacja Fiata jednak kiepska. Chcą ugody Chodzi m.in. o program dobrowolnych odejść oraz dodatkowe odprawy dla pracowników w razie zwolnień grupowych.
Tagi: fiat, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz