Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Financial Times wzywa Niemcy do działania

0
Podziel się:

Niemcy jako najpotężniejsza gospodarka eurostrefy powinny okazać więcej zdecydowania wobec kryzysu - pisze Financial Times.

Financial Times wzywa Niemcy do działania
(PAP/EPA)
bECauAXV

Niemcy jako najpotężniejsza gospodarka eurostrefy powinny okazać więcej zdecydowania wobec kryzysu - pisze poniedziałkowy _ Financial Times _, powołując się na postulaty przedstawione przez premiera Włoch Mario Montiego w zeszłym tygodniu w Berlinie.

Na zdjęciu kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Włoch Mario Monti

_ Rządy wszystkich 17 państw eurostrefy powinny zdjąć klapki z oczu i okazać więcej zdecydowania. Jednak oczekiwania od Niemiec, jako najpotężniejszej gospodarki, ostoi 13-letniej unii monetarnej, są wysokie, i jest to w pełni uzasadnione _ - wskazuje dziennik.

bECauAXX

Przypomina, że premier Włoch pojechał w zeszłym tygodniu do Berlina, by prosić Angelę Merkel Niemcy, żeby _ przemyślały na nowo swoje podejście do kryzysu _. Zdaniem dziennika, postęp we wdrażaniu reform we Włoszech jest kluczowy dla przetrwania gospodarki eurostrefy, bowiem _ niepowodzenie we Włoszech mogłoby zagrozić projektowi integracji Europy po 1945 roku _.

Aby pomóc Montiemu, _ Niemcy muszą szybciej i bardziej efektywnie zrobić użytek z Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej (EFSF). Muszą upewnić się, że Europejski Mechanizm Finansowy, który zastąpi EFSF, zacznie działanie w tym roku, a rządy będą uczestniczyć w nim tak intensywnie, jak to tylko możliwe _ - postuluje _ Financial Times _.

_ W szerszym kontekście, Niemcy muszą uznać, że oszczędność i ograniczenia fiskalne w pogrążonej w deficycie Europie południowej muszą być zrównoważone przez kroki pobudzające wzrost w krajach północy, które mają nadwyżki _ - podsumowuje gazeta.

Czytaj więcej o tym, jak Niemcy walczą z kryzysem
Merkel chce wzmocnić strefę euro Według niemieckiej kanclerz ma w tym pomóc _ pakt dla konkurencyjności _.
"Wtedy upadnie Europa". Merkel wytyka błędy _ Unia Europejska przeżywa najtrudniejsze chwile od II wojny światowej, dlatego nadszedł czas na przełom i budowę nowej Europy _ - powiedziała niemiecka kanclerz.
Merkel wierzy w euro i chce ostrych sankcji - Unia Europejska przeżywa najtrudniejsze chwile od II wojny światowej - mówi kanclerz Niemiec.
bECauAYy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)