Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firmy budowlane w lepszych nastrojach

0
Podziel się:

Ogólny klimat koniunktury w budownictwie w marcu oceniany jest mniej pesymistycznie niż w lutym.

Firmy budowlane w lepszych nastrojach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bELfUYgl

Ogólny klimat koniunktury w budownictwie w marcu oceniany jest mniej pesymistycznie niż w lutym - podał w czwartek GUS. * *Niestety wygląda gorzej niż w analogicznym miesiącu ostatnich dwóch lat. Budowlańcy przewidują, że ich praca nie będzie już tak tanieć.

Według GUS wpływ na to mają mniej negatywne niż w lutym oceny bieżące portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej, a także oceny bieżące i prognozy sytuacji finansowej.

_ - Przewidywania dotyczące portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej są korzystne, lepsze od pesymistycznych prognoz sprzed miesiąca. Przedsiębiorcy przewidują spadek cen robót budowlano-montażowych nieznacznie wolniejszy od zapowiadanego w lutym _ - napisano w komentarzu.

bELfUYgn

W marcu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 12 (w lutym minus 20). Poprawę koniunktury sygnalizuje 16 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 28 proc. (w lutym odpowiednio - 11 proc. i 31 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

_ Aktualny portfel zamówień, produkcja budowlano-montażowa oraz bieżąca i przewidywana sytuacja finansowa oceniane są mniej pesymistycznie niż przed miesiącem. Prognozy portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej są optymistyczne (po raz pierwszy od siedmiu miesięcy). Utrzymują się opóźnienia w terminowym ściąganiu należności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Prognoza zatrudnienia jest mniej pesymistyczna niż przed miesiącem. Przedsiębiorcy przewidują nieco mniejszy niż w lutym spadek cen robót budowlano-montażowych _ - napisano.

Spośród badanych przedsiębiorstw 22 proc. (przed rokiem 21 proc.) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych poza krajem. Dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się niewielkiego wzrostu portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych, mniejszego niż przed rokiem.

Czytaj więcej o nastrojach w budownictwie
Znów gorsze nastroje w budowlance W sierpniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 1, w porównaniu z plus 2 w lipcu - podał GUS.
Wiadomo co z produkcją i cenami Zobacz, dla których gałęzi przemysłu, rok rozpoczął się spadkami, a gdzie jest coraz lepiej.
Nastroje w budownictwie zmieniają się. Jak? Prognozy ogólnej sytuacji gospodarczej, jak i budownictwa w II kwartale 2012 r. są lepsze od obecnych ocen.
bELfUYgO
budownictwo
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)