Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja: Topnieje przewaga Hollande'a nad Sarkozym

0
Podziel się:

Przewaga socjalistycznego kandydata nad walczącym o reelekcję prezydentem, znacznie stopniała.

Francja: Topnieje przewaga Hollande'a nad Sarkozym
(PAP/EPA)

Przewaga Francois Hollande'a nad walczącym o reelekcję Nicolasem Sarkozym stopniała w ostatnich dniach z 10 do 5 punktów procentowych - wynika z najnowszych sondaży. Druga tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się w niedzielę.

Szanse kandydata centroprawicy na ponowną prezydenturę są jednak coraz mniejsze, ponieważ w ciągu zaledwie dwóch dni będzie mu trudno wyprzedzić socjalistę - ocenia Reuters. Dodaje, że centrysta Francois Bayrou pogrzebał ostatnie szanse Sarkozy'ego na wygraną, ogłaszając w czwartek, że odda głos na Hollande'a i zostawia wolną rękę swoim wyborcom.

_ - Bayrou przekazał, że po starannym namyśle postanowił zagłosować na Francois Hollande'a, który w lutym doprowadzi kraj do bankructwa _ - skomentował złośliwie Sarkozy.

Z dwóch badań ośrodka Ipsos i ośrodka BVA wynika, że przewaga Hollande'a zmniejszyła się o jeden punkt procentowy. Według tych sondaży na socjalistę chce głosować 52,5 proc. badanych, a na obecnego prezydenta - 47,5 proc.

Badania ośrodków CSA i Harris Interactive wykazały, że po środowej debacie telewizyjnej przewaga Hollande'a skurczyła się z ośmiu do sześciu punktów procentowych. Według tych badań Hollande cieszy się 53-procentowym poparciem, a Sarkozy ma 47 proc. zwolenników.

W przypadku tych badań była to najmniejsza różnica podczas całej kampanii. Sondaże przeprowadzono w czwartek.

Z kolei badanie TNS-Sofres dla telewizji iTele wykazało półtoraprocentowy spadek popularności Hollande'a (do 53,5 proc.) w porównaniu z zeszłym tygodniem, oraz półtoraprocentowy wzrost popularności Sarkozy'ego (do 46,5 proc.). Piątek jest ostatnim dniem kampanii wyborczej we Francji.

O wyborach we Francji czytaj więcej w Money.pl
Hollande myśli podobnie jak Sarkozy. Chce... - _ To nie jest normalne, by pewni pracodawcy w sposób cyniczny wykorzystywali nielegalną siłę roboczą _ - podkreślił kandydat socjalistów na prezydenta.
Sarkozy czy Hollande? Rosati wskazuje Profesor ocenia, wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji.
Sarkozy ostro o imigrantach. System nie działa Zdaniem prezydenta próby integracji imigrantów kończą się fiaskiem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)