Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francuska prasa zwraca uwagę na koszta zamachów na WTC

0
Podziel się:

Od 11 września 2001 roku kontrola na lotniskach Charles de Gaulle Roissy i Orly kosztowała niemal 5,5 miliarda euro.

Francuska prasa zwraca uwagę na koszta zamachów na WTC
(brett_gullborg/CC/Flickr)
bFftWtNN

Francja nie zapomniała o zamachach jedenastego września w Stanach Zjednoczonych. Większość Francuzów uważa, że zagrożenie ze strony Al-Kaidy jest jak najbardziej aktualne.

Francuska prasa niedzielna poświęca wiele miejsca rocznicy zamachów w z 11 września. _ Le Parisien _ na dwunastu stronach analizuje zmiany, jakie w życiu nas wszystkich zaszły od tamtych dramatycznych wydarzeń. Trudniej nam jest podróżować, wydłuża się czas kontroli na lotniskach i mocno uderza nas to po kieszeniach.

Od 11 września 2001 roku kontrola na lotniskach Charles de Gaulle Roissy i Orly kosztowała niemal 5,5 miliarda euro. To pieniądze przeznaczone na personel, wideokamery, bramki antyterrorystyczne i skanery.

bFftWtNP

Płacą za to pasażerowie. Podatek lotniskowy wzrósł w tym czasie z niecałych trzech euro do jedenastu i pół. Zamachy stały się inspiracją dla artystów, twórców gier komputerowych, także na stałe trafiły do naszej podświadomości. Myśl o zagrożeniu terrorystycznym towarzyszy nam na co dzień. 78 procent Francuzów ankietowanych przez internetowe wydanie dziennika _ Le Figaro _ jest zdania, że mimo likwidacji bin Ladena groźba zamachów jest realna.

Czytaj więcej o dziesiątej rocznicy zamachów
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t131272.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;nie;moglem;podjac;wtedy;innej;decyzji,215,0,906967.html) Miller: Nie mogłem podjąć innej decyzji Zdaniem byłego premiera, po zamachach na WTC jedynym wyjściem było przyłączenie się do wojny z terroryzmem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;nie;mogl;przestac;plakac;po;zamachu;na;wtc,121,0,906873.html) Berlusconi nie mógł wtedy przestać płakać Jego zdaniem zamachy Al-Kaidy wyznaczyły początek całkowicie nowej wojny, odmiennej od dotychczasowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t156168.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/10-lat-po-wtc/) Zobacz, jak będzie wyglądać nowe WTC W miejscu zniszczonych podczas ataków z 9 września 2001 roku bliźniaczych wież World Trade Center powstaje dziś otoczony parkiem nowy kompleks biurowców, muzeum i miejsce pamięci ofiar zamachu.
bFftWtOq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)