Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francuskie MSZ: Udział Rosji w grupie G8 zawieszony

0
Podziel się:

Na początku marca kraje zachodnie z powodu napiętej sytuacji na Ukrainie zawiesiły przygotowania do szczytu grupy G8 z udziałem Rosji, który miał się odbyć w czerwcu w Soczi.

Francuskie MSZ: Udział Rosji w grupie G8 zawieszony
(Marie-Lan Nguyen/CC/wikipedia)

Francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius poinformował we wtorek na antenie radia Europe-1, że udział Rosji w grupie G8 został zawieszony. Ma to związek z działaniami Moskwy na Krymie.

_ - Jeśli chodzi o G8 (...) postanowiliśmy zawiesić udział Rosji, pozostałych siedem państw spotka się bez Rosji _ - powiedział Fabius, cytowany przez agencję Associated Press.

Francuski minister poinformował o tym również na Twitterze. _ Jeśli chodzi o G8, postanowiliśmy zawiesić udział Rosji _ - napisał.

Na początku marca kraje zachodnie z powodu napiętej sytuacji na Ukrainie zawiesiły przygotowania do szczytu grupy G8 z udziałem Rosji, który miał się odbyć w czerwcu w Soczi. Rosja uczestniczy w spotkaniach najbardziej wpływowych państw świata od 1997 roku. W tym roku miała być gospodarzem szczytu G8.

Przywódcy państw grupy G7 potępili na początku marca _ jaskrawe pogwałcenie _ suwerenności Ukrainy przez Rosję i oświadczyli, że zawieszenie przygotowań do szczytu pozostanie w mocy _ do czasu, aż powstaną warunki sprzyjające do merytorycznych dyskusji na forum G8 _. Oświadczenie w tej sprawie wydał Biały Dom w imieniu krajów wchodzących w skład grupy G7: USA, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)