Notowania

media
11.12.2018 08:05

Fratria jednak chce kupić Radio Zet. Liczy na kredyt z banku

Wydawca tygodnika "Sieci" i serwisu wPolityce.pl w ostatniej chwili zgłosił zainteresowanie kupnem Radia Zet, wynika z nieoficjalnych informacji. Związana z Grzegorzem Biereckim i braćmi Karnowskimi firma ma wnioskować o kredyt na ten cel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Burakowski/REPORTER)
Wydawca "Sieci" jednak chce przejąć "Zetkę"

Na dzisiaj to właśnie Fratria ma największe szanse na kupno rozgłośni - podaje serwis Wirtualnemedia. Pojawienie się Fratrii w grze o "Zetkę" miało być sporym zaskoczeniem dla pozostałych firm, zainteresowanych rozgłośnią. O przejęcie Radia Zet starają się również trzy medialne firmy: Agora, ZPR Media oraz PMPG Polskie Media.

Do informacji odniósł się Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii. Zapewnił w internetowym wpisie, że wraz z Jackiem Karnowskim zajmuje się obecnymi projektami firmy. - Nigdzie się nie wybieramy, na nic innego nie starczyłoby sił - dodał.

Ludzie związani z Grupą Frartia już wcześniej dementowali informacje, że wydawca "Sieci" jest zainteresowany "Zetką". - Myślę, że to próba wywołania zainteresowania rynku zakupem tego radia - mówił jeszcze w listopadzie Grzegorz Bierecki, udziałowiec Fratrii.

Ustawa dekoncentracyjna odłożona na półkę. Piotr Gliński zdradza powód. Zobacz wideo:

Eurozet został wystawiony na sprzedaż zaledwie kilka miesięcy po kupnie go przez firmę Czech Media od francuskiego koncernu Lagardère. Czesi przejęli Eurozet razem z aktywami radiowymi Lagardère w Czechach, Rumunii i na Słowacji. Łączna kwota transakcji wyniosła 73 mln euro.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: media, radio zet, Fratria, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-12-2018

ajajajto Żydzi, którzy Radio Zet założyli, w gacie ze strachu robią, że Polacy w końcu o media zaczynają dbać

11-12-2018

IzaA kto na poziomie tego słucha? Myzyka pop i opozycyjna propaganda dla lemingów.

11-12-2018

zochaKaczyński powiela węgierski scenariusz , W ten sam sposób jak Orban chce przejąc media w Polsce

Rozwiń komentarze (6)