Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
11.09.2005 11:34

Frasyniuk: Stworzymy co najmniej 500 tys. nowych miejsc pracy

Obniżając koszty pracy, możemy doprowadzić do powstania ok. 500 tys. miejsc pracy - zapowiedział przewodniczący Partii Demokratycznej - demokraci.pl, Władysław Frasyniuk.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dla nas najważniejsze jest tworzenie nowych miejsc pracy. Zatrudnieni będą płacić podatki i zwiększą się dochody budżetowe" - powiedział w sobotę PAP Frasyniuk.

Według lidera demokratów.pl zmiana trzech elementów może obniżyć koszty pracy. "Chodzi o obniżenie stawki składki na Narodowy Fundusz Zdrowia, likwidację składki na Fundusz Ochrony Pracy, który powinien być finansowany przez budżet państwa i po trzecie pracodawca - za zgodą pracownika - mógłby na rok zawiesić płacenie składki ZUS za nowo zatrudnionego" - wyjaśnił Frasyniuk.

Według szacunków ekonomistów obniżenie kosztów pracy da co najmniej 500 tys. nowych miejsc zatrudnienia. Program tworzenia nowych miejsc pracy jest częścią programu gospodarczego demokratów.pl.

W sobotę politycy Partii Demokratycznej odwiedzili Wrześnię. Za tydzień odbędą się tu prawybory parlamentarne i prezydenckie. Liderem listy demokratów.pl. w okręgu konińskim jest prof. Aldona Kamela Sowińska.

Tagi: gospodarka, frasyniuk, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz