Notowania

fujifilm
05.09.2016 18:36

Fujifilm ma pierwsze w Europie centrum usług wspólnych

Pierwsze w Europie centrum usług wspólnych będzie obsługiwać europejskie oddziały firmy głównie w zakresie finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Globalny gracz na rynku nowych technologii, Fujifilm, otwiera oddział w Gdańsku. Na przestrzeni dwóch lat ma zatrudnić ok. 150 osób. Pierwsze w Europie centrum usług wspólnych będzie obsługiwać europejskie oddziały firmy głównie w zakresie finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.

O utworzeniu centrum usług wspólnych firmy Fujifilm w Gdańsku poinformowano podczas konferencji prasowej w poniedziałek w Gdańsku. W okresie dwóch lat ma ono zatrudnić ok. 150 osób.

Podano, że w najbliższych miesiącach Fujifilm Europe Business Service (FEBS) w Gdańsku będzie poszukiwać zarówno doświadczonej kadry, jak i absolwentów uczelni wyższych z obszarów: finansowo - księgowych, zasobów ludzkich, zakupów oraz obsługi klienta. Wymagana jest m.in. znajomość języka angielskiego, a w przypadku niektórych stanowisk dodatkowym atutem będzie znajomość języka niemieckiego, francuskiego, włoskiego i innych języków europejskich.

Gdańsk należał do grupy ponad 70 miast, które były analizowane przez firmę na siedzibę centrum. Dyrektor Zarządzający Fujifilm Europe, Go Miyazaki, tłumaczy, że firma zdecydowała się na otwarcie biura w Gdańsku, ponieważ, jak powiedział, "utworzono tu bardzo atrakcyjne i profesjonalne środowisko biznesowe dla powiązanych usług wspólnych wraz z bezpieczną bazą dla wysoce wykwalifikowanego personelu". Liczy, że "nowe centrum operacyjne wzmocni ogólne wyniki firmy w Europie".

Sektor usług wspólnych w Trójmieście to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się tego typu rynków w Polsce. Działa tu ponad 100 centrów nowoczesnych usług biznesowych, które zatrudniają ponad 20 tys. osób. Zdecydowana większość z nich specjalizuje się w usługach IT (centra ITO) oraz procesach finansowych.

- Firma Fujifilm to znana marka i znaczący gracz w branży nowych technologii, dlatego decyzja firmy o wyborze Gdańska na pierwsze w Europie centrum usług wspólnych wskazuje na potencjał oraz atrakcyjność Pomorza dla projektów poszukujących pracowników o tak wysokich kwalifikacjach - ocenia Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Założona w 1934 roku Fujifilm stworzyła wiele zaawansowanych technologii w zakresie obrazowania fotograficznego, które obecnie wykorzystuje w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu oraz w badaniach naukowych. Spółki wchodzące w skład Fujifilm prowadzą działalność w ponad 40 krajach w Europie i zatrudniają około 4,5 tys. pracowników.

W Europie firma obsługuje głównie branże: medyczną, chemiczną, graficzną, materiałów elektronicznych, optyczną, mediów rejestrujących oraz technologii fotograficznych.

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, szczególnie przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która na bazie zasady non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot oraz Specjalne Strefy Ekonomiczne, Pomorska i Słupska.

Tagi: fujifilm, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-09-2016

LamiZawsze to i je jaka robota :-)

05-09-2016

wtajemniczonyNajpierw mieli otwierać swoją europejską siedzibę w Maidenhead pod Londynem ale przez brexit otworzyli w Gdańsku.

05-09-2016

KalifaxCorpo under attack... ;]

Rozwiń komentarze (3)