Notowania

Czartoryscy nie będą sponsorować zjazdu Klubów Gazety Polskiej. Jest oświadczenie

Fundacja XX. Czartoryskich nie jest sponsorem Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – czytamy w oświadczeniu rozesłanym przez firmę PR obsługująca Fundację. Jest to oficjalne dementi do informacji, która niedawno obiegła media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka)

Fundacja XX. Czartoryskich nie jest sponsorem Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – czytamy w oświadczeniu rozesłanym przez firmę PR obsługująca Fundację. Jest to oficjalne dementi do informacji, która niedawno obiegła media.

Kluby "Gazety Polskiej" to organizacje skupiające miłośników i czytelników periodyku ściśle związanego z PiS, znanego z mocno prorządowej linii. Na spotkaniach klubów politycy obozu władzy czują się jak u siebie. Gościem zeszłorocznego zjazdu klubów był prezydent Andrzej Duda.

Tegoroczny zjazd rozpocznie się 15 czerwca w Spale i potrwa aż do niedzieli. Jak czytamy na stronie wydarzenia, gośćmi honorowymi zjazdu będą premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło oraz były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. "Zaproszenie przyjął też prezes PiS Jarosław Kaczyński" - informuje "Gazeta Polska".

W programie przewidziane są koncerty, panele dyskusyjne z udziałem dziennikarzy oraz wspólny grill i śpiewanie przy ognisku. Zjazd zakończy uroczysta msza święta, która odbędzie się 17 czerwca o godzinie 12.

Piotr Gliński: "Nie żałuję zakupu kolekcji Czartoryskich. To dobra i ważna decyzja"

Sponsorami XIII Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" jest m.in spółka Synthos, PKN ORLEN czy Provident Polska. Według pierwszych informacji miała nim być także Fundacja XX Czartoryskich.

Fundacja podała w oświadczeniu, że otrzymała propozycję, aby zostać partnerem wydarzenia, które ma na celu „promowanie tradycji i historii Polski. „Cele te podziela także Fundacja XX. Czartoryskich, jednak po przeanalizowaniu oferty umowa nie została zawarta” – czytamy w piśmie podpisanym przez Macieja Radziwiłła.

Fundacja XX. Czartoryskich została powołana do opieki nad słynną kolekcją Czartoryskich. Kolekcja zmieniała właściciela w grudniu 2016 r., kiedy została sprzedana państwu polskiemu. Trzy miesiące temu wybuchł skandal, kiedy okazało się, że pieniądze ze sprzedaży zostały wyprowadzone do fundacji w Liechtensteinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: fundacja czartoryskich, czartoryscy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2018

kbkCzy to ten Provident od pożyczek? Jeżeli, to przecież to parabank, ulica i zagranica, nie przeszkadza to klubom "Gazety Polskiej"???

13-06-2018

nie PREMIOM i STOŁKOM z pisGrilluje Nas Obywateli "Gazeta Polska"-bogata gazeta,chociaż zalega półki sklepów ?

13-06-2018

ateistadlaczego PKN Orlen nie sponsoruje np. domów dziecka, tylko tzw. Gazetę Polską?

Rozwiń komentarze (9)