Notowania

Fundacja o. Rydzyka rusza z nowym projektem. Pomógł resort Ziobry

Fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk, ruszyła właśnie z serwisem ostrzegamy.online, który ma zwracać uwagę na różnego rodzaju zagrożenia. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort dorzucił się kwotą ponad 416 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jozef Ostrowka/REPORTER/EAST NEWS)
Fundacja ojca Rydzyka ruszył z nowym serwisem internetowym. Na jego uruchomienie otrzymała dotację z resortu sprawiedliwości

Jak podkreśla serwis Wirtualnemedia.pl, pod artykułami w nowym serwisie fundacji znajdziemy przede wszystkim nazwiska dziennikarzy Radia Maryja oraz Telewizji Trwam.

Czytelnicy na stronie internetowej znajdą m. in. ostrzeżenia przed różnego rodzaju zagrożeniami. Znajdziemy tam m. in. informacje o anonimowości w internecie, mediach społecznościowych czy cyberzagrożeniach. Autorzy poruszają również tematykę uzależnień, bezpieczeństwie ekonomicznym czy nawet smogu.

Jak informowaliśmy już w money.pl, nowy portal to efekt konkursu, ogłoszonego kilka miesięcy temu przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Właśnie w ten sposób pieniądze pozyskała fundacja Lux Veritatis.

- Fundacja wystąpiła o dotację w konkursie piątym – "Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości" w obszarze akcji informacyjnej na kwotę 416 tys. 600 zł. Chodzi o akcję informacyjną „Bądźmy bezpieczni”. Natomiast Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej na akcję „Masz jedno życie, stop dopalaczom” na kwotę 195 tys. 955 zł" - wyjaśniał wówczas wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Jak dodał, chodzi o akcje informacyjne o charakterze prewencyjnym.

Zobacz także: Dotacje dla ojca Rydzyka nie podobają się opozycji

W konkursie, oprócz Fundacji Lux Veritatis i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, dotację otrzymało ok. 30 innych podmiotów, a łączna kwota środków przeznaczonych w tym konkursie wyniosła 10 mln zł. Natomiast aplikacje zostały złożone na kwotę 6 mln 300 tys. zł.

- Wszystkie podmioty, które spełniły warunki formalne i merytoryczne otrzymały dotacje - podkreślał w październiku wiceminister sprawiedliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ojciec rydzyk, lux veritatis, ministerstwo sprawiedliwości, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-11-2018

WiemwcowierzeNawet nie próbujcie hejtować. Ojciec Rydzyk robi coś dobrego i pożytecznego. Nie plujcie choć tym razem.

23-11-2018

Leon Zw sumie i tak lepsze to niż portal dla psów sponsorowany przez poprzedników. Ale ogólnie wniosek jest jeden - POPiS istnieje naprawdę, tylko ludzie … Czytaj całość

23-11-2018

dominiknajgorsze zagrozenie to jest to radio

Rozwiń komentarze (35)