Notowania

lux veritatis
03-10-2018 (15:02)

Fundacja zarządzana przez Rydzyka wystąpiła o gigantyczną dotację

Instytucje zarządzane przez o. Tadeusza Rydzyka wystąpiły łącznie o 616 tys. zł na akcje informacyjne, o czym poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. "To skandal" - uważa Cezary Tomczyk z PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jozef Ostrowka/REPORTER/EAST NEWS)
Kosztowna akcja informacyjna. Fundacja zarządzana przez Rydzyka z dotacją

Instytucje zarządzane przez o. Tadeusza Rydzyka wystąpiły łącznie o 616 tys. zł na akcje informacyjne, o czym poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. „To skandal” – uważa Cezary Tomczyk z PO.

Fundacja Lux Veritatis wystąpiła o 416 tys. zł na akcję informacyjną nt. przeciwdziałania przestępczości, a Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o niecałe 200 tys. zł na akcję "Masz jedno życie, stop dopalaczom" – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Fundacją zarządza o. Tadeusza Rydzyk, a uczelnią - fundacja.

W środę w Sejmie poseł PO Cezary Tomczyk stwierdził, że "mamy do czynienia z niewątpliwym skandalem", ponieważ - jak dodał - Ministerstwo Sprawiedliwości i wiceszef tego resortu Patryk Jaki przeznaczyli kolejne miliony złotych na fundacje ojca Rydzyka i na jego szkołę w Toruniu.

Tomczyk stwierdził, że pieniądze do Rydzyka trafią z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym wprost z resortu sprawiedliwości. Zdaniem posła PO już każde ministerstwo przeznaczyło pieniądze dla ojca Rydzyka.

- Z budżetu państwa w ciągu ostatnich trzech lat na podmioty związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem wpłynęło ponad 165 mln zł, a teraz kolejne miliony złotych za zgodą Patryka Jakiego i ministra Zbigniewa Ziobry trafiają na konta ojca Tadeusza Rydzyka - mówił Tomczyk.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, odpowiadając Cezaremu Tomczykowi, powiedział, że "emocje przedwyborcze udzieliły się" posłowi PO. Wyjaśnił, że jeśli chodzi o Fundację Lux Veritatis, to w tym roku środki nie zostały jeszcze przeznaczone z Funduszu Sprawiedliwości.

Zobacz też: Śmiała teza Ryszarda Petru ws. filmu "Kler"

- Natomiast Fundacja Lux Veritatis wystąpiła o dotację w konkursie piątym – „Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości” w obszarze akcji informacyjnej na kwotę 416 tys. 600 zł. Chodzi o akcję informacyjną „Bądźmy bezpieczni”. Natomiast Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej na akcję „Masz jedno życie, stop dopalaczom” na kwotę 195 tys. 955 zł" - wyjaśnił Wójcik.

Jak dodał, chodzi o akcje informacyjne o charakterze prewencyjnym.

W konkursie, oprócz Fundacji Lux Veritatis i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, dotację otrzymało ok. 30 innych podmiotów, a łączna kwota środków przeznaczonych w tym konkursie wyniosła 10 mln zł. Natomiast aplikacje zostały złożone na kwotę 6 mln 300 tys. zł.

- Wszystkie podmioty, które spełniły warunki formalne i merytoryczne otrzymały dotacje - podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lux veritatis, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-10-2018

emerytGrupa przestępcza pis,pod kierownictwem Kaczyńskiego, finansuje z naszych podatków rydzyka, i czarną zarazę nazywającą się katolickim kościołem

03-10-2018

fanI bardzo dobrze ze wystąpiła bo to jedna z nielicznych szkół wyższych promująca polskość i dbająca o przyszłe pokolenia...brawo dla fundacji. A niby … Czytaj całość

03-10-2018

3312`A najgorsze jest to że Rydzyk dostanie ta dotację bez problemu bo PIS ma zobowiązania wobec Rydzyka .

Rozwiń komentarze (435)