Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fundusz Walki z Rakiem ma pomóc chorym. I to bez NFZ

0
Podziel się:

Utworzenie Funduszu Walki z Rakiem może być receptą na dostęp do nowoczesnego leczenia. Tak uważa twórca propozycji doktor Krzysztof Łanda z Fundacji Watch Health Care. W Warszawie zaprezentował on główne założenia projektu.

Fundusz Walki z Rakiem ma pomóc chorym. I to bez NFZ
(Andrzej Stawiński / Reporter)

Pomysł polega na wprowadzeniu dodatkowych ubezpieczeń komplementarnych. Ze zgromadzonych pieniędzy finansowane byłoby leczenie za pomocą innowacyjnych technologii i leków, które nie są obecnie finansowane przez NFZ - wyjaśnia Krzysztof Łanda. Chętne osoby płaciłyby składkę od 50 do 90 złotych miesięcznie. Zdaniem Łandy dzięki zebranym funduszom zgodnie z zasadami solidaryzmu społecznego można zapewnić nowoczesne terapie onkologiczne dla wszystkich chorych Polaków.

Prezes Fundacji Razem w Chorobie Leszek Borkowski uważa, że stworzenie Funduszu Walki z Rakiem jest próbą rozwiązania problemu dostępu do innowacyjnych technologii, ale diabeł tkwi w szczegółach.

Ubezpieczenia komplementarne miałyby obejmować wszystkie te świadczenia, które nie są obecnie refundowane. Chodzi o ponad 250 innowacyjnych leków i około 1000 nowoczesnych technologii niemedycznych, do których polscy pacjenci nie mają dostępu. Propozycja wymaga zmian systemowych, a do tego potrzeba jest wola polityczna.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)