Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rak
16.09.2015 15:29

Fundusz Walki z Rakiem ma pomóc chorym. I to bez NFZ

Utworzenie Funduszu Walki z Rakiem może być receptą na dostęp do nowoczesnego leczenia. Tak uważa twórca propozycji doktor Krzysztof Łanda z Fundacji Watch Health Care. W Warszawie zaprezentował on główne założenia projektu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawiński / Reporter)

Pomysł polega na wprowadzeniu dodatkowych ubezpieczeń komplementarnych. Ze zgromadzonych pieniędzy finansowane byłoby leczenie za pomocą innowacyjnych technologii i leków, które nie są obecnie finansowane przez NFZ - wyjaśnia Krzysztof Łanda. Chętne osoby płaciłyby składkę od 50 do 90 złotych miesięcznie. Zdaniem Łandy dzięki zebranym funduszom zgodnie z zasadami solidaryzmu społecznego można zapewnić nowoczesne terapie onkologiczne dla wszystkich chorych Polaków.

Prezes Fundacji Razem w Chorobie Leszek Borkowski uważa, że stworzenie Funduszu Walki z Rakiem jest próbą rozwiązania problemu dostępu do innowacyjnych technologii, ale diabeł tkwi w szczegółach.

Ubezpieczenia komplementarne miałyby obejmować wszystkie te świadczenia, które nie są obecnie refundowane. Chodzi o ponad 250 innowacyjnych leków i około 1000 nowoczesnych technologii niemedycznych, do których polscy pacjenci nie mają dostępu. Propozycja wymaga zmian systemowych, a do tego potrzeba jest wola polityczna.

Tagi: rak, wiadomości, gospodarka, porady, ubezpieczenia, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz