Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Garri Kasparow oskarża Zachód: Wasze sankcje są nic niewarte

0
Podziel się:

- Dopóki Władimir Putin będzie u władzy, wojna na Ukrainie się nie skończy. Wybuchną za to kolejne konflikty - mówi znany rosyjski opozycjonista.

Garri Kasparow oskarża Zachód: Wasze sankcje są nic niewarte
(Bartłomiej Dwornik/Money.pl)
bESqzHCd

- Dopóki Władimir Putin będzie u władzy, wojna na Ukrainie się nie skończy. Wybuchną za to kolejne konflikty - mówił znany rosyjski opozycjonista podczas Wrocław Global Forum.

- W Rosji nie ma opozycji. Putin pozbywa się nie tylko opozycji politycznej, ale eliminuje wszystkie objawy nieposłuszeństwa we wszystkich dziedzinach życia - mówił Kasparow podczas wystąpienia we Wrocławiu. - Przejście Rosji od reżimu Putina do wolnego kraju nie będzie procesem pokojowym. Tego typu reżimy są wyjątkowo agresywne i nie cofną się przed żadnymi metodami, by zachować swoją pozycję. To brutalna dyktatura, której ofiarą padł Borys Niemcow.

Kasparow uważa, że w czasie, kiedy Rosja mogła pójść we właściwym kierunku, przegapiła ten moment. W obecnej sytuacji kraj stoi natomiast przed wyborem: zło czy katastrofa.

bESqzHCf

- Putin wie, że rosyjska gospodarka bez problemu przetrwa nałożone na nią sankcje. Wbrew pozorom nie mają dla niej większego znaczenia. Są nic niewarte - oceniał Kasparow. - Zachodni liderzy pozorują tylko działania, żeby uspokoić opinię publiczną. Są słabi i dają dowód, że Zachód nie jest gotowy na konfrontację z Kremlem.

Zdaniem Kasparowa, rozwiązaniem rozwijającego się na wschodzie Europy problemu są prawdziwe sankcje. Jak mówił, jest wiele możliwości, ale zakaz wjazdu do Unii Europejskiej to zdecydowanie za mało. Jednak ich brak doprowadzi do eskalacji problemu na niemożliwą do określenia skalę.

- Gdzie Putin zaatakuje znowu? Gruzja, Estonia? Tego nie wiem, ale zaatakuje na pewno. Będzie prowokował kolejne konflikty. A wojna na Ukrainie nie skończy się tak długo, jak będzie u władzy - stwierdził rosyjski opozycjonista. - Jak go od niej odsunąć? Chciałbym znać odpowiedź na to pytanie.

Tegoroczne Wrocław Global Forum, organizowane od 11 do 13 czerwca, obejmuje tematyką najważniejsze problemy, przed którymi stoi dziś Europa, zarówno w nawiązaniu do kryzysu w strefie euro, jak i konfliktu na Ukrainie, polaryzacji politycznej w Europie oraz zwiększającego się wpływu gospodarek azjatyckich. Więcej informacji w serwisie specjalnym Wrocław Global Forum w Money.pl.

bESqzHCl

Czytaj więcej w Money.pl

  • Chcemy mocniejszej wschodniej flanki NATO
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/28/m356636.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pomoc-dla-frankowiczow-minister-szczurek-jej,205,0,1827533.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Minister finansów o pomocy dla frankowiczów
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/50/m356658.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/grzegorz-schetyna-deklaruje-pomoc-w-sprawie,135,0,1827719.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Schetyna deklaruje pomoc w sprawie fali imigrantów
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/48/m356656.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski-nie-zostawi-tego-przywileju,81,0,1827665.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Komorowski nie zostawi tego przywileju Dudzie
bESqzHCG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)