Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gaz-System czeka na sygnał z Ukrainy

0
Podziel się

Gazprom odkręcił kurki, ale nie wiadomo kiedy surowiec dotrze do naszego kraju.

Gaz-System czeka na sygnał z Ukrainy
(PAP/EPA)
bDButhoB

*Polska nadal czeka na dostawy rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy. O 08.00 czasu warszawskiego Gazprom wznowił tranzyt przez Ukrainę. *

Odpowiednia informacja została przekazana przez Rosjan firmie, która zajmuje się rurociągami tranzytowymi na Ukrainie. Rzecznika Gaz-Systemu Małgorzata Polkowska mówi, że strona polska jeszcze nie dostała sygnału o wznowieniu przesyłu gazu:

Zdaniem rzeczniczki trudno powiedzieć jak dużo czasu zajmie dostarczenie paliwa do Polski:

bDButhoD

Małgorzata Polkowska dodała, że taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz. Podkreśla jednak, że polscy odbiorcy nie ucierpieli z powodu przerw w dostawach paliwa.

Gaz-System nie zdecydował się też na ograniczenie dostaw dla odbiorców przemysłowych. W komunikacie firmy zapowiedziano utrzymanie pierwszego, najkorzystniejszego stopnia zasilania dla wszystkich odbiorców gazu w Polsce.

Pierwszy stopień zasilania będzie obowiązywać od godziny 10.00 do 22.00 dzisiaj. Firma nie przewiduje także, ograniczeń w późniejszych terminach.

bDButhoJ

6 stycznia Rada Ministrów wydała rozporządzenie o możliwości wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu i poborze paliw gazowych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Rozporządzenie daje możliwość ograniczenia dostaw błękitnego paliwa dla odbiorców przemysłowych w związku ze zmniejszeniem dostaw z Rosji.

bDButhpe
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)