Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
15.08.2005 01:25

"Gazeta Wyborcza": Tańsze rozmawianie przez komórkę ?

Podziel się
Dodaj komentarz

Czy w Polsce niedługo pojawią się nowi operatorzy komórkowi ? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza". Dziennik pisze, że ich obecność doprowadziłaby do zbijania wysokich cen usług.

W "Gazecie" czytamy, że jeśli dotychczasowi potentaci dobrowolnie nie udostępnią nowym operatorom swoich przekaźników, regulator rynku zamierza ich do tego zmusić. W tym tygodniu Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty zamierza wydać decyzję o przydziale częstotliwości spółce Netii Mobile, która 9 maja wygrała przetarg na budowę czwartej w Polsce sieci telefonii komórkowej. Spółka po zapłaceniu 350 milionów złotych za licencję mogłaby rozpocząć działalność.

Dziennik pisze, że dotychczasowi operatorzy komórek zapowiadają walkę sądową - protestują przeciw temu, że nowy gracz zapłaci za częstotliwości prawie ośmiokrotnie mniej niż oni. Tymczasem wkrótce pod młotek trafią także kolejne częstotliwości w najpopularniejszym systemie GSM. To szansa na pojawienie się piątej sieci komórkowej - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Gazeta Wyborcza/jędras/pul

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz