Notowania

gazprom
14.12.2009 12:56

Gazprom wstrzymał dostawy gazu dla Gruzji i Armenii

Wczoraj wykryto ładunki wybuchowe pod magistralą na terytorium Inguszetii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ruben van eijk/CC/Flickr)

Rosyjski koncern _ Gazprom _ wstrzymał dostawy gazu dla Gruzji i Armenii. Wczoraj wykryto ładunki wybuchowe podłożone pod magistralę gazową prowadzącą z Mozodku do Tbilisi. Do próby wysadzenia gazociągu miało dojść na terytorium Inguszetii.

Już raz nieznani sprawcy w 2006 roku wysadzili gazociąg _ Mozdok-Tbilisi _, odcinając na wiele tygodni Gruzję i Armenię od dostaw błękitnego paliwa. Rosyjski gaz płynie do Gruzji z Osetii Północnej przez Inguszetię, a z Gruzji transportowany jest do Armenii.

Wczoraj wieczorem inguskie MSW poinformowało o znalezieniu ładunków wybuchowych podłożonych pod jeden z węzłów technicznych magistrali _ Mozdok-Tbilisi _. Cały teren otoczyło wojsko, a na miejscu pracują saperzy.

Aby uniknąć ewentualnej katastrofy, wstrzymano na prośbę strony rosyjskiej dostawy gazu. Według gruzińskich źródeł, saperzy usunęli już dwa ładunki wybuchowe i sprawdzają, czy nie ma ich więcej.

Zarówno Tbilisi, jak i Erewań zapewniają, że krótkotrwałe wyłączenie dostaw gazu nie będzie odczuwalne dla mieszkańców Gruzji i Armenii, ponieważ kraje te mają alternatywne źródło zasilania gazem z Azerbejdżanu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: gazprom, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz