Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PiS chce nowej Gdyni? Inwestuje w terminale nad Bałtykiem

PiS chce nowej Gdyni? Inwestuje w terminale nad Bałtykiem

Fot. Konrad Żelazowski/WP

Dzięki inwestycjom w terminale w Gdańsku trzykrotnie wzrosną przeładunki. Nowe nabrzeża powstaną także w Gdyni oraz w Szczecinie i Świnoujściu - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu".

Polskie porty przygotowują się do budowy terminali, a nawet nabrzeży. Jednym z najbardziej zaawansowanych w realizacji bieżących instytucji jest port gdański - pisze "Puls Biznesu".

Jak podaje gazeta, według wstępnych założeń, na nowych nabrzeżach (o powierzchni aż 500 ha) powstaną terminale: pasażerski, drobnicowy, ro-ro oraz masowy.

Inwestycja ma być realizowana we współpracy z partnerami prywatnymi, w formule Build-Operare-Transfer. W takim modelu partner prywatny realizuje inwestycję, zarządza nią przez kilkadziesiąt lat, a następnie przekazuje skarbowi państwa - czytamy.

- Wielu inwestorów jest zainteresowanych przedsięwzięciem - zapewnia Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej.

Zdaniem prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk Łukasza Greinke, jest za wcześnie na wymienianie nazw konkretnych inwestorów, bo rozmowy są prowadzone z kilkoma podmiotami.

inwestycja, terminal, gdańsk, morze, gdynia, drobnica
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Maria
2017-06-20 16:43
Super, tylko co z drogami dojazdowymi do terminali. Trasę 13 minutową wracając z pracy pokonuję 40 do120 minut. Estakada Kwiatkowskiego I obwodnica Trójmiasta już teraz są zakorkowane a o drogach w centrum lepiej nie wspominać . SUKCES RZĄDU NIE POWINIEN BYĆ PORAŻKĄ MIESZKAŃCÓW
Maj
2017-06-20 12:56
W jakim świecie żyje ta Pani Ola , może nie wyszła jeszcze z ery rządów PO ?
Gosc1955
2017-06-20 02:01
Hej wasza mac opozycja o chyba zle trzeba wyjsc na ulce strajkowac , shetyna do roboty zadzwon do pucybuta niech ci pomoze. Brawo PISowcy tak trzymac . ozwijac POLSKE!!!
Pokaż wszystkie komentarze (64)