Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
GDDKiA zwalnia speców od dotacji

GDDKiA zwalnia speców od dotacji

Fot. TOMASZ HOLOD / Polska Press / EastNews

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zlikwidowała departament projektów unijnych. W ramach zwolnień grupowych pozbywa się też dziesięciu pracowników odpowiedzialnych za wykorzystanie dotacji i wynagradzanych częściowo z unijnego programu pomocy technicznej - donosi "Puls Biznesu".

O restrukturyzacji gazecie donieśli kolejarze z grupy PKP, która - jak ocenia "Puls Biznesu" - może pozazdrościć drogowej dyrekcji wykorzystania unijnych funduszy. Krytycznie ruch ten ocenia jeden z przedstawicieli grupy PKP. - Dyrekcja, która dotychczas bardzo dobrze radziła sobie z wykorzystywaniem unijnych dotacji, zwalnia część specjalistów w trakcie realizacji programu inwestycyjnego. Te zaskakujące działania mogą spowolnić dobrze naoliwioną machinę - powiedział anonimowo gazecie.

GDDKiA jest liderem w wykorzystaniu unijnych funduszy. Obecnie przyznano jej około 40 mld zł dotacji z Brukseli. Na koniec 2016 roku, rządowa instytucja podpisała wnioski o dofinansowanie projektów o wartości prawie 15 mld zł, a do Komisji Europejskiej zgłosiła rozliczenia przekraczające 10 mld zł. Z tej kwoty unijni urzędnicy zaakceptowali już faktury warte prawie 9,5 mld zł - czytamy w gazecie. Mimo to zdecydowano się na taki kontrowersyjny ruch.

GDDKiA nie obawia się negatywnych konsekwencji restrukturyzacji. Jej rzecznik, Jan Krynicki, tłumaczy, że redukcja zatrudnienia wynika z planowego zniesienia wielokrotnego realizowania tych samych zadań przez różne komórki dyrekcji. Fundusze pochodzące z unijnego wsparcia mają zostać przeznaczone na wynagrodzenia pracowników na innych stanowiskach.

dotacje, drogi, gddkia, specjaliści
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
mitu
2017-04-19 20:26
Fachowców zwalniają, bo trzeba zapłacić Misiewiczom.
Tomasz
2017-04-14 07:06
"Te zaskakujące działania mogą spowolnić dobrze naoliwioną machinę - powiedział anonimowo gazecie."
Naoliwioną grubą kasą dla pojedynczych ludzi.
Pawel
2017-04-13 21:11
a inne obwodnice wstrzymali prace znowu się wykrecili
Pokaż wszystkie komentarze (13)