Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gdzie najlepiej robić interesy? Polska na 54. miejscu.

0
Podziel się:

Polska zajmuje 54. miejsce w rankingu 155 krajów, które zostały ocenione pod kątem warunków prowadzenia działalności biznesowej. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Bank Światowy z cyklu „Doing Business”. / ISB /

Gdzie najlepiej robić interesy? Polska na 54. miejscu.

Polska zajmuje 54. miejsce w rankingu 155 krajów pod kątem warunków prowadzenia działalności biznesowej. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Bank Światowy z cyklu „Doing Business”.

W raporcie podkreślono, że Polska przeprowadza najgłębsze reformy w dziedzinie „licencjonowania działalności biznesowej”. Analitycy Banku Światowego zauważyli także, że obok Albanii, Bułgarii, Czech, Estonii i Łotwy, także w Polsce zmniejszono stawkę podatku dla firm. Zdaniem autorów Polska odnotowała także postępy w przyspieszeniu prac sądów.

Najlepszymi gospodarkami, według Banku Światowego, są: Nowa Zelandia, USA, Kanada, Norwegia, Australia, Hong Kong/Chiny, Dania i Wielka Brytania.

Wśród gospodarek Europy Wschodniej najwyżej znalazły się Litwa, Estonia i Łotwa.

„Dla krajów bałtyckich znalezienie się w pierwszej 30. krajów to wielkie osiągnięcie, zważywszy, że reformy zostały tam rozpoczęte 10 lat temu” – podkreślono w raporcie.

Z innych krajów regionu Słowacja zajęła 37. miejsce, Czechy 41., Węgry 52.

Wszystkie kraje Europy Wschodniej zanotowały postęp w polepszaniu środowiska biznesowego. Kraje Europy były liderami reform. Pierwsza dwunastka największych reformatorów prezentuje się następująco: Serbia i Czarnogóra, Gruzja, Wietnam, Słowacja, Niemcy, Egipt, Finlandia, Rumunia, Łotwa, Pakistan, Rwanda i Holandia.

Raport ocenia działalność biznesową w siedmiu aspektach m.in.: zakładaniu firmy, zatrudnianiu pracowników, zdobywaniu kredytu, ochrony inwestycji. W edycji 2006 dodano także licencjonowanie działalności biznesowej, handel zagraniczny oraz podatki.

firma
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)