Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera GetBack. Kolejne zatrzymania

24
Podziel się

Jedna z dyrektorek w GetBacku i prezes Polskiego Domu Maklerskiego, sprzedającego obligacje tej spółki, trafili w ręce funkcjonariuszy CBA.

Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów ponad 2 mld zł, przestała regulować zobowiązania.
Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów ponad 2 mld zł, przestała regulować zobowiązania. (EAST NEWS)
bDZgVnPF

Informację potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Piotr Kaczorek. Jak wyjaśnił, trwają przeszukania w domach zatrzymanych osób i w ich miejscach pracy.

To kolejne zatrzymania związane z problemami GetBacku. W połowie czerwca w ręce służb wpadł były prezes spółki Konrad K. i jego współpracownik Piotr B. Kilka dni później sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu mężczyzn.

Konrad K. usłyszał zarzuty usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której miał przywłaszczyć ponad 15 mln zł, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

bDZgVnPH
Zobacz także: Zobacz też: UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

Piotrowi B. zarzuca się działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia tym szkody na kwotę co najmniej 7 mln zł.

Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów, w większości klientów indywidualnych, ponad 2 mld zł, w tym roku przestała regulować zobowiązania.

bDZgVnPN

GetBack podał pod koniec maja, że zgodnie ze wstępnymi, nieaudytowanymi wynikami finansowymi, w ubiegłym roku miał 1,3 mld zł straty. Tym samym przekroczyła ona wartość kapitałów własnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDZgVnQi
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(24)
Robol
3 lata temu
Po 1 czemu bank nie jest oskarżany tylko pionki , te długi były nie ściągalne w danym banku , powołano spółkę z parasolem i poprzez ją wyrwali z powrotem umorzone pieniądze które i tak wcześniej w większości juz odzyskali z ubezpieczenia kredytu.
Koń Trojański
3 lata temu
zaczęło się dużo wczesniej... Miałem okazję patrzeć jak to jest budowane. Brawo za pomysłowość, bezczelność, konsekwencje. Hejt za brak skrupułów, pazerność, mitomanie, kradzież
bbbbbbb
3 lata temu
Trochę przykro... ale co mam robić, wyglądam przez okno i co widzę.
bDZgVnQj
Obywatel RP
3 lata temu
A kiedy wezmą się za SKOK WOŁOMIN czy jaro nie pozwala bo jest tam ukończony
******
3 lata temu
Czekam na podobne postępowanie z szefostwem SKOK-ów.
...
Następna strona