Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były prezes GetBack zatrzymany. Ma usłyszeć kilka zarzutów

131
Podziel się

Były prezes spółki GetBack S.A. - Konrada K. zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Prokuratura Regionalna w Warszawie ma postawić mu kilka zarzutów.

Były prezes GetBack Konrad K. zatrzymany
Były prezes GetBack Konrad K. zatrzymany (GetBack)
bDIrgMeZ

Były prezes spółki GetBack S.A. - Konrad K. zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Prokuratura Regionalna w Warszawie ma postawić mu kilka zarzutów.

aktualizacja 18.07

Informacje o zatrzymaniu Konrada K. potwierdziła Prokuratura Krajowa. Ma on usłyszeć zarzuty m.in. wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w obrocie gospodarczym na szkodę spółki Getback S.A, popełnienia przestępstwa usiłowania oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju S.A oraz przestępstw dotyczących manipulacji instrumentami finansowymi i podawania nieprawdy do publicznej wiadomości o działaniach spółki.

bDIrgMfb

Jak podaje PAP, do zatrzymania doszło na warszawskim Okęciu, zaraz po powrocie K. z Izraela.

Zobacz także: Zobacz: UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

Zatrzymanie ma związek ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w działaniu grupy kapitałowej GetBack S.A..

bDIrgMfh

Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów, w większości klientów indywidualnych, ponad 2 mld zł, w tym roku przestała regulować zobowiązania.

GetBack podał pod koniec maja, że zgodnie ze wstępnymi, nieaudytowanymi wynikami finansowymi, w ubiegłym roku miał 1,3 mld zł straty. Tym samym przekroczyła ona wartość kapitałów własnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDIrgMfC
KOMENTARZE
(131)
EKONOMISTA wł...
3 lata temu
KNF------nie sprawdza ,analizuje ? Może ,było przyzwolenie zwyczajnie źle prowadzonego interesu i tyle !!!
mnopr
3 lata temu
sypnie Prezesa?
żebrak
3 lata temu
Roman Abramowicz też dostał obywatelstwo Izraela ostatnio :D idę o zakład że NASZ prezesio złożył wniosek albo raczej kupić chciał w Izraelu drugie życie, tam widać Panów z gotówką przyjmują poza kolejką. Przypomnę, że ekstradycja z tego państwa jest niemożliwa. pytam się gdzie są 2 miliardy złotych Prezesie??? dobrze było porsche jeździć? to teraz pojeździsz w pasiakach, mam nadzieję, że drugim rzutem cały zarząd tej firmy zostanie aresztowany. Amen
bDIrgMfD
pesymista
3 lata temu
Ciekawe jak się czują wyborcy PISU !??? Przecież firma "bankrut" sponsorowała obecne władze i jej politykę. O tym bezpośrednio pisał prezes GetBack, jak zwracał się o ratunek finansowy, do obecnego premiera! To jest afera grubego kalibru !!!!!
as
3 lata temu
Czyli standardowo zyd okrada Polakow, a potem nogi za pas i do bazy.
...
Następna strona