Notowania

afera getback
28.05.2018 10:55

Afera GetBack. Branża windykatorska liczy na niskie ceny i obawia się o reputację

Stojącej na krawędzi bankructwa firmie GetBack branża windykacyjna przygląda się z mieszanką nadziei i obaw. Konkurencyjne firmy mają nadzieję, że ceny długów mocno spadną. Ale są i zagrożenia - skoro reputacja branży spada, to pierwotni wierzyciele mogą w ogóle stracić zainteresowanie profesjonalnymi usługami windykacyjnymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arkadiusz Ziołek/East News)
Branża reaguje na aferę GetBack z nadziejami, ale i z obawami o własną reputację

Stojącej na krawędzi bankructwa firmie GetBack branża windykacyjna przygląda się z mieszanką nadziei i obaw. Konkurencyjne firmy mają nadzieję, że ceny długów mocno spadną. Ale są i zagrożenia - reputacja branży spada i wierzyciele mogą w ogóle stracić zainteresowanie usługami windykatorów.

Branża spekuluje, że portfel wierzytelności GetBacka może trafić na rynek wtórny. A ponieważ wartość nominalna wszystkich zarządzanych przez spółkę aktywów wynosi nawet 28 mld zł, to szefowie firm windykacyjnych spodziewają się sporych spadków cen na rynku wierzytelności.

*Rzecznik Finansowy w sprawie GetBacku: banki wprowadzały klientów w błąd. Zobacz wideo: *

Cytowani przez "Dziennik Gazetę Prawną" prezesi firm windykacyjnych liczą przynajmniej na kilkunastoprocentowe obniżki cen. Jednak, zdaniem gazety, nie wszyscy pierwotni wierzyciele będą chcieli się godzić na niskie ceny i będą windykować należności we własnym zakresie.

Szefowie firm obawiają się, że przez problemy GetBacka trudniej im będzie sprzedawać swoje obligacje. Rozmówcy "DGP" podkreślają jednak, że w przypadku GetBacka zawiodło wiele instytucji, zatem spaść może zaufanie do całego rynku kapitałowego. Problem może dotyczyć wielu podmiotów, które emitują akcje i obligacje, a nawet funduszy inwestycyjnych - prognozuje dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, getback, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2018

kanarek33"nasze kompetencje są tutaj mocno ograniczone ponieważ nie jest to podmiot rynku finansowego". Stara dobra śpiewka, nikt nic nie mógł zrobić, … Czytaj całość

28-05-2018

hhhosobiście uważam, że obligacje korporacyjne to największe badziewie, gorsze od akcji , a nawet kontraktów terminowych, ponieważ przy stosunkowo … Czytaj całość

29-05-2018

MajKonkurencja liczy ze teraz dobrze zarobic xxD

Rozwiń komentarze (4)