Notowania

pieniądze
05.02.2018 16:28

Giełda kryptowalut na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego

"Giełda numer 1 w Polsce" - tak na swojej stronie głównej reklamuje się BitBay. To giełda kryptowalut, która właśnie została wpisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BitBay/print screen)
"Giełda numer 1 w Polsce" - tak na swojej stronie głównej reklamuje się BitBay.

Taką informację przekazał w poniedziałek departament komunikacji Komisji Nadzoru Finansowego. Jak czytamy, chodzi dokładnie o spółkę BitBay sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.

"Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Katowicach z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych)" - poinformowała KNF.

Zobacz też: Bitcoin doprowadził do spadku cen złota i platyny?

BitBay powstał w 2014 roku w Katowicach. Na giełdzie można obracać takimi kryptowalutami, jak Bitcoin, Litecoin, Etherum i Lisk. Firma zatrudnia 70 osób.Ma 400 tys. aktywnych uczestników.

Na swojej stronie internetowej chwali się nagrodą dla Najlepszej Giełdy Kryptowalut 2017
Cryptocurrency World Expo i Polską Nagrodą Innowacyjności 2017 nadaną przez
Polski Kongres Przedsiębiorczości. Ze strony internetowej BitBaya można tez wywnioskować, że firma spełnia wymogi Kanonu Dobrych Praktyk przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Tagi: pieniądze, bitbay, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2018

jakotakowienagonka banksterska trwa

05-02-2018

koloZ każdej strony podcinają skrzydła kryptowalutom. Jak nie Facebook, Wall Street to KNF. Bitcoin i inne krypto muszą być naprawdę dużym zagrożeniem dla … Czytaj całość

05-02-2018

v^vGiełda kojarzy kupujących ze sprzedającymi. Gdzie tutaj jest świadczenie usług płatniczych bo nie bardzo rozumiem? Firma działa od kilku lat i teraz … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)