Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Popularna polska giełda kryptowalut ma problem. Bitbay może opuścić kraj

Popularna polska giełda kryptowalut ma problem. Bitbay może opuścić kraj

Jej klientami są głównie Polacy, ale ma również przedstawicielstwa w Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich Fot. BitBay/print screen
Jej klientami są głównie Polacy, ale ma również przedstawicielstwa w Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Została wpisana na listę ostrzeżeń KNF i odcięta od zagranicznych rachunków. Straty platformy obsługującej 800 tys. klientów rosną.

Sylwester Suszek, prezes Bitbaya, jednej z najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych, czeka na prawo, które ureguluje działalność branży. Jeśli to się szybko nie stanie, zapowiada na łamach "Pulsu Biznesu", że przeniesienie firmy za granicę.

Trzy miesiące temu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Platforma Bitbay została oskarżona o to, że działała jak instytucja finansowa, nie mając ku temu uprawnień – pisze "Puls Biznesu".

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała ją na listę ostrzeżeń publicznych, a banki odmówiły współpracy. Bitbaya obecnie obsługuje jeden z banków spółdzielczych, ale giełda odcięta jest od kilku tygodni od rachunków USD EUR. To powoduje, że obroty spadają. Gracze mogą jedynie działać w obrębie kryptowalut.

Nie pomaga również podejście instytucji nadzorujących rynki finansowe przed ryzykiem związanym inwestowaniem w krytopwaluty.

Ministerstwo Finansów ma problem z kryptowalutami

 

 

Jak zapowiedział prezes Bitbay na łamach "PB", polskie prawo nie nadąża za rozwojem gospodarczy. Stąd problemy firmy. Jej klientami są głównie Polacy, ale ma również przedstawicielstwa w Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Korzystają więc z niej również inni obywatele UE, Chin, Indii, Ameryki Poł. czy Afryki. W sumie obsługuje około 800 tys. klientów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KNF, kryptowaluty, bitbay
Czytaj także
Polecane galerie
Niezadowolony
2018-04-25 08:13
Dlaczego nie mozna wyplacic swoich srodkow w USD?? Ta firma zablokowala MOJE pieniadze! Jezeli nic sie nie zmieni zglaszam spawe do prokuratury!
D.T.
2018-04-25 07:36
Widzę Panie Przemysławie, że POrtalowi money żal, że giełdę kryptowalut wpisano na listę ostrzeżeń KNF. Nie piszcie farmazonów, że polskie prawo nie nadąża za rozwojem gospodarczym, bo kryptowaluty to nie gospodarka tylko piramida finansowa w stylu Amber Gold. Klienci uważajcie by nie znikła z całym waszym POrtfelem?
ja
2018-04-25 07:10
Nasza giełda faluje, ale patrząc na ostatnie 10 lat to drepcze w miejscu. A w USA hossa na całego. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce ,,Jak stworzyc system transakcyjny do inwesstowania na giełdzie"? Niedawno ładnie system z tej ksią.ż ki dał zarobić - ponad 20% i uchronił przed ostatnimi spadkami.
Pokaż wszystkie komentarze (12)