Notowania

waluty
24-04-2018 (06:41)

Popularna polska giełda kryptowalut ma problem. Bitbay może opuścić kraj

Sylwester Suszek, prezes Bitbaya, jednej z najbardziej polarnych giełd kryptowalutowych, czeka na prawo, które ureguluje działalność branży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BitBay/print screen)
Jej klientami są głównie Polacy, ale ma również przedstawicielstwa w Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Została wpisana na listę ostrzeżeń KNF i odcięta od zagranicznych rachunków. Straty platformy obsługującej 800 tys. klientów rosną.

Sylwester Suszek, prezes Bitbaya, jednej z najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych, czeka na prawo, które ureguluje działalność branży. Jeśli to się szybko nie stanie, zapowiada na łamach "Pulsu Biznesu", że przeniesienie firmy za granicę.

Trzy miesiące temu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Platforma Bitbay została oskarżona o to, że działała jak instytucja finansowa, nie mając ku temu uprawnień – pisze "Puls Biznesu".

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała ją na listę ostrzeżeń publicznych, a banki odmówiły współpracy. Bitbaya obecnie obsługuje jeden z banków spółdzielczych, ale giełda odcięta jest od kilku tygodni od rachunków USD EUR. To powoduje, że obroty spadają. Gracze mogą jedynie działać w obrębie kryptowalut.

Nie pomaga również podejście instytucji nadzorujących rynki finansowe przed ryzykiem związanym inwestowaniem w krytopwaluty.

Ministerstwo Finansów ma problem z kryptowalutami

Jak zapowiedział prezes Bitbay na łamach "PB", polskie prawo nie nadąża za rozwojem gospodarczy. Stąd problemy firmy. Jej klientami są głównie Polacy, ale ma również przedstawicielstwa w Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Korzystają więc z niej również inni obywatele UE, Chin, Indii, Ameryki Poł. czy Afryki. W sumie obsługuje około 800 tys. klientów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: waluty, bitbay, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2018

D.T.Widzę Panie Przemysławie, że POrtalowi money żal, że giełdę kryptowalut wpisano na listę ostrzeżeń KNF. Nie piszcie farmazonów, że polskie prawo nie … Czytaj całość

24-04-2018

Mark2Giełda Bitmarket24 już sie pzeprowadziła. Bitbay czka to samo, niedawno mniejsza giełda po prostu zmknęła działalność. No cóż - po co w naszym kraju … Czytaj całość

24-04-2018

CzakW Polsce panuje jeszcze ŚREDNIOWIECZE. Ale co w tym dziwnego skoro rządzi kler. Kto mądry to wyjechał kilka lat temu.

Rozwiń komentarze (12)

Wybrane dla Ciebie