Notowania

Gigantyczne długi Polaków. Ci w średnim wieku mają prawie 30 miliardów do oddania

28,5 mld zł mają do oddania Polacy w wieku 36-59 lat. I nic nie zapowiada, że w przyszłości będzie lepiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lehtikuva/EAST NEWS)
Polacy toną w długach.

Polacy w wieku 36-49 lat mają 18,7 mld zł długów. Takich osób jest 855 tysięcy. Średnio wychodzi, że "na głowę" zalegają z płatnością 21,9 tys. zł.

Osoby nieco starsze, w przedziale 50-59 lat, mają dług na poziomie 9,7 mld zł. Problemy z płaceniem ma w tej grupie wiekowej 442 tysiące osób - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita", powołując się na dane Krajowego Rejestru Długów.

Największe długi mają mieszkańcy Mazowsza, Śląska i Dolnego Śląska. Rekordowym dłużnikiem jest mężczyzna, który ma do oddania 45,3 mln zł.

*Zobacz też: Kiedy nie trzeba spłacać długów? Wyjaśniamy, na czym polega przedawnienie *

Powodów zadłużania się Polaków jest kilka. Jeden to fakt życia na kredyt i braku zabezpieczenia na "czarną godzinę". Kiedy pojawiają się problemy ze znalezieniem pracy albo zdrowiem, nagle nie jesteśmy w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań.

Inna przyczyna to typowe myślenie na zasadzie "nie stać nas, ale musimy to mieć" - mówi cytowany przez gazetę prezes KRD Adam Łącki. Jeszcze inny problem to niepłacący kontrahenci, którzy potrafią rozłożyć małe firmy rodzinne na łopatki.

Tagi: długi polaków, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-04-2018

Jarosław K.Opodatkować bogatych dać dłużnikom i akonto menelom i dzieciorobom na poczet przyszłych przyszłych długów

23-04-2018

mariankażdy ma jakieś długi,taka prawda. ale najgorzej jak się długów i zobowiązań nie spłaca i inni mają przez to pod górkę:/ mi nie chciano zapłacić za … Czytaj całość

23-04-2018

jaroPowinni też dostawać 500+

Rozwiń komentarze (15)