Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gigantyczne inwestycje właściciela Biedronki

0
Podziel się:

W tym czasie, zgodnie z zapowiedziami, Biedronka dobije do 3 tys. placówek.

Gigantyczne inwestycje właściciela Biedronki
(Wojciech TRACZYK/East News)
bEszDTiZ

W tym roku nakłady inwestycyjne mają sięgnąć 2,1 mld zł. W latach 2014-2016 powinny utrzymać się na zbliżonym poziomie, poinformował prezes firmy Pedro Soares dos Santos.

_ W tym roku nasze nakłady inwestycyjne w Polsce sięgną 2,1 mld zł, w przyszłym roku i w kolejnych dwóch latach powinny utrzymać się na zbliżonym poziomie - w tym czasie, zgodnie z zapowiedziami, Biedronka dobije do 3 tys. placówek. Dziś ma ich ponad 2200 _ - powiedział dos Santos w wywiadzie dla _ Pulsu Biznesu _.

Podkreślił, że dojście do zysków zajęło Biedronce 11 lat pracy, ale teraz ich skala pozwala na finansowanie jeszcze szybszego rozwoju.

bEszDTjb

_ Inwestujemy na dłuższą metę i jesteśmy głęboko zaangażowani w krajach, w których inwestujemy. Dziś Polska to dla nas najważniejszy rynek - przynosi naszej grupie prawie 70 proc. przychodów i dlatego kierujemy tu 70 proc. naszych nakładów inwestycyjnych. Nie planujemy tego zmieniać _ - powiedział też prezes.

_ Wierzymy, że w Polsce po 2015 r. będziemy jeszcze przez wiele lat mogli rozwijać się organicznie i nie zamierzamy wstrzymywać inwestycji _ - podsumował.

W I poł. 2013 r. przychody Grupy Jeronimo Martins wzrosły o 13 proc. r/r do 5,64 mld euro (przy wzroście w sklepach porównywalnych - LFL). W tym okresie sieć Biedronka odnotowała wzrost przychodów o 16 proc. (w ujęciu euro - o 18 proc.), w tym o 5,3 proc. w sklepach porównywalnych.

Jeronino Martins to portugalska grupa działająca w sektorze FMCG. Jest właścicielem sieci Biedronka - największej sieci detalicznej w Polsce. W październiku ub.r. grupa otworzyła w Polsce 2000. sklep, a jej plany przewidują osiągnięcie 3000 sklepów pod marką Biedronka w 2015 r.

bEszDTjh
Czytaj więcej w Money.pl
"Ekspansja Biedronki zgodnie z planem" Do końca roku sieć ma się powiększyć o 290 sklepów i dwa centra dystrybucji.
W Biedronce zapłacisz już nie tylko gotówką Już niedługo we wszystkich Biedronkach w Polsce będzie można płacić telefonem komórkowym.
Właściciel Biedronki ukarany za nieuczciwość Portugalski sąd obniżył wysokość kary za nieuczciwe praktyki podczas promocji w sieci Pingo Doce.
bEszDTjC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)