Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gigantyczny obłok nad Singapurem

0
Podziel się:

Sytuacja jest na tyle poważna, że wywołała reakcje dyplomatyczne.

Gigantyczny obłok nad Singapurem
(liveinfo.tv)
bEEzlcWd

Mieszkańcy Singapuru musieli pozostać w domach ze względu na niespotykany do tej pory poziom stężenia zanieczyszczeń w powietrzu, wywołany pożarami lasów w sąsiedniej Indonezji.

Główny system pomiarowy zanieczyszczeń powietrza w Singapurze, Pollutant Standards Index (PSI) wskazywał rekordowy wynik 371, znacznie przekraczając wskaźnik niebezpieczny dla zdrowia, powyżej którego stężenie zanieczyszczeń w powietrzu może wywołać dolegliwości układu oddechowego.

Smog, pogłębiony przez pożary szalejące w Indonezji, uderzał już w Singapur i Malezję już wiele razy, ale w tym tygodniu sytuacja jest na tyle poważna, że wywołała reakcje dyplomatyczne.

bEEzlcWf

Przedstawiciele singapurskich władz mówią, że Dżakarta musi zrobić więcej, żeby powstrzymać pożary, które wywołują plantatorzy i rolnicy na Sumatrze, wypalający pola po to, żeby je tanim kosztem oczyścić i przygotować pod uprawy.

Dym na Singapurem. Rekordowe zanieczyszczenie powietrza

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/dym-na-singapurem-rekordowe-zanieczyszczenie-powietrza-g558834.html) Kontrolerzy lotów na singapurskim lotnisku Changi zostali poinstruowani, aby zachować szczególną ostrożność podczas pracy, ze względu na bardzo złą widoczność. Władze Mc Donald's oznajmiły, że z obawy o zdrowie swoich pracowników czasowo wstrzymują usługi.
Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz Sydney w niesamowitej mgle Widoczność była tak ograniczona, że wyloty z tamtejszego portu lotniczego zostały odwołane, a przylatujące samoloty musiały lądować w innych miastach.
Problemy na warszawskim lotnisku Mgła utrudnia ruch na warszawskim lotnisku Chopina; przyloty są opóźnione, a część samolotów skierowano na inne lotniska.
bEEzlcWG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)