Notowania

goldman sachs
25.03.2010 13:54

Goldman Sachs wchodzi do Polski

Amerykański bank inwestycyjny chce otworzyć oddział w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Amerykański bank inwestycyjny, skuszony potencjałem polskiej giełdy i rozmachem tegorocznej prywatyzacji, chce otworzyć oddział w Warszawie – donosi agencja Bloomberg.

Bank złożył już aplikację do brytyjskiej instytucji nadzoru finansowego. Będzie to jego ósmy oddział w regionie obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

_ - Polska to bardzo ważny rynek w planie naszej ekspansji do centralnej i wschodniej Europy _ – powiedziała Anna Krajewksa z NBS Public Relations, firmy obsługującej Goldman Sachs w Polsce.

Goldman Sachs pierwsze kroki na polskim rynku ma już za sobą. W zeszłym roku doradzał przy debiucie giełdowym PGE. Na rynek trafiły wtedy akcje o wartości ponad 2 mld dolarów. Była to największa oferta publiczna w Europie.

Jak podkreśla Bloomberg, Polska przyspieszyła w tym roku proces prywatyzacji i w związku z tym na giełdę mają trafić udziały spółek Skarbu Państwa o łącznej wartości 10 mld dolarów. To daje nam trzecie miejsce pod względem IPO w całej Europie ( za NYSE Euronext i London Stock Exchange). Także wartość spółek notowanych na polskiej giełdzie wzrosła trzykrotnie w ciągu dekady.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Szef Goldman Sachs dostanie 100 mln dolarów premii? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/szef;goldman;sachs;dostanie;100;mln;dolarow;premii,188,0,583868.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: goldman sachs, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz