Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Branicka
|

Samochody Google znów wyjadą na polskie ulice. Zrobią nowe zdjęcia do Street View

12
Podziel się:

Samochody Street View ponownie pojawią się w Polsce. Pojazdy Google wyjadą na ulice m.in. Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska i okolicznych miejscowości.

Samochody Google znów wyjadą na polskie ulice. Zrobią nowe zdjęcia do Street View
(Google Maps, print screen)

Będą robić zdjęcia, które posłużą do aktualizacji map. Wirtualne podróże staną się bardziej atrakcyjne.

Aut uzbrojonych w kamery mogą też wypatrywać mieszkańcy innych miast w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

Pełną listę i mapę z zaznaczonymi obszarami można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Google Street View.

Google zastrzega, że czasem pojazdy z kamerami mogą nie dotrzeć do niektórych lokalizacji. "To, czy samochody Street View pojawią się w danym miejscu zależy od wielu czynników, między innymi warunków pogodowych i logistycznych, postaramy się wykonać fotografie w każdym z wymienionych miejsc." - czytamy na blogu technologicznego giganta.

Google, polska.googleblog.com

Pierwsze zdjęcia w Polsce samochody Google zrobiły w 2011 roku. Drugie podejście miało miejsce w 2014 roku. Po latach przyszedł czas na aktualizację wyglądu przestrzeni w Street View. Akcja fotografowania punktów na mapie naszego kraju ma potrwać od maja do października.

Firma podkreśla, że twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów są automatycznie rozmywane. Jeśli do widoku okolicy wkradnie się jednak błąd, użytkownicy mogą zwrócić na to uwagę. Zrobią to bezpośrednio na stronie Map Google. Wystarczy kliknąć w link "Zgłoś problem" w prawym dolnym roku witryny dla komputerów.

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google. Umożliwia wirtualną podróż po siedmiu kontynentach. To wszystko, dzięki panoramicznym zdjęciom z perspektywy przechodnia oraz aktualnym fotografiom udostępnianym przez użytkowników z całego świata. Google uruchomiło usługę po raz pierwszy w 2007 roku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
Kuba
4 lata temu
Dzisiaj udało mi się jechać za takowym autem przez Kłecko(wlkp). Wygląda na to, że prace nad aktualizacją rzeczywiście trwają. Pozdrawiam ;)
Kamil
4 lata temu
Kiedy będzie nowe street view proszę o odpowiedź by wszystko już jest stare i czekam na aktualizacje
Darek
4 lata temu
Witam. Czy w tym roku wyjadą jakieś auta i kiedy... Pozdrawiam
michał
5 lata temu
kiedy dokładnie będą nowe zdięcia??????????????
daro oi
5 lata temu
czasami niestety znikają miejsca z map, które wcześniej były