Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

Samochody Google znów wyjadą na polskie ulice. Zrobią nowe zdjęcia do Street View

Samochody Google znów wyjadą na polskie ulice. Zrobią nowe zdjęcia do Street View

Fot. Google Maps, print screen

Samochody Street View ponownie pojawią się w Polsce. Pojazdy Google wyjadą na ulice m.in. Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska i okolicznych miejscowości. Będą robić zdjęcia, które posłużą do aktualizacji map. Wirtualne podróże staną się bardziej atrakcyjne.

Aut uzbrojonych w kamery mogą też wypatrywać mieszkańcy innych miast w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

Pełną listę i mapę z zaznaczonymi obszarami można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Google Street View.

Google zastrzega, że czasem pojazdy z kamerami mogą nie dotrzeć do niektórych lokalizacji. "To, czy samochody Street View pojawią się w danym miejscu zależy od wielu czynników, między innymi warunków pogodowych i logistycznych, postaramy się wykonać fotografie w każdym z wymienionych miejsc." - czytamy na blogu technologicznego giganta.

Google, polska.googleblog.com

Pierwsze zdjęcia w Polsce samochody Google zrobiły w 2011 roku. Drugie podejście miało miejsce w 2014 roku. Po latach przyszedł czas na aktualizację wyglądu przestrzeni w Street View. Akcja fotografowania punktów na mapie naszego kraju ma potrwać od maja do października.

Firma podkreśla, że twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów są automatycznie rozmywane. Jeśli do widoku okolicy wkradnie się jednak błąd, użytkownicy mogą zwrócić na to uwagę. Zrobią to bezpośrednio na stronie Map Google. Wystarczy kliknąć w link "Zgłoś problem" w prawym dolnym roku witryny dla komputerów.

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google. Umożliwia wirtualną podróż po siedmiu kontynentach. To wszystko, dzięki panoramicznym zdjęciom z perspektywy przechodnia oraz aktualnym fotografiom udostępnianym przez użytkowników z całego świata. Google uruchomiło usługę po raz pierwszy w 2007 roku.

samochody, google, zdjęcia, google maps, google street view
Czytaj także
Polecane galerie
daro oi
2017-06-28 00:02
czasami niestety znikają miejsca z map, które wcześniej były
belmondo
2017-06-25 08:34
Błędy na Street View to inna bajka, ale ja miałem błąd na ogólnej mapie... Mianowicie po przeprowadzce w nowe miejsce, wypatrzyłem, że wg. googli przez środek mojej działki biegnie droga łącząca dwie równoległe osiedlowe uliczki :P Zeby było zabawnie to na Street View w miejscu krzyżówki stał mój dom :P a osiedle powstało w latach 70-tych! Napisałem do googli.. odpowiedź nie przyszła, ale po dwóch miesiącach "dzika" droga zniknęła z mapy :)
bumi
2017-05-14 13:48
Gofniane mapy Google łżą w żywe oczy. Przez minione dwa lata starałem się by Google skorygowało dwa występujące w mojej okolicy na ich mapach istotne błędy. Jeden błąd dotyczy niewłaściwej na mapie nazwy ulicy przez co między innymi kurierzy mają kłopoty z dostarczeniem przesyłek. Drugi dotyczy zlikwidowanej przed laty drogi gruntowej utwardzonej. Przed wieloma laty tę drogę przez swoje grunty poprowadził PGR. PGR już dawno temu zlikwidowano a nowi właściciele tych gruntów drogę zaorali. Na żadnych innych mapach poza Google tej drogi nigdy nie było a na Google wciąż jest. Na nawigacjach opartych na mapach Google wygląda jak typowa podmiejska droga ale w terenie już od kilku lat nie ma śladu po niej. Początkowo dziwił mnie widok zawracających przez całą dobę na końcu osiedlowej drogi samochodów (w tym tirów które tam zawracając po ciemku zamieniły w bagniste rumowisko wybrukowany placyk na końcu osiedla) ale już przywykłem. Kilkakrotne próby zwrócenia Google uwagi za pomocą usługi "zgłoś błąd" zostały zignorowane. Wszelkie próby skontaktowania się w tej sprawie z wrocławskim przedstawicielstwem Google w Polsce nie dały żadnego rezultatu. Google nie przyjmuje telefonów, nie odpowiada na korespondencję pocztową ani elektroniczną. Są sami dla siebie. Można powiedzieć że milcząco kreują rzeczywistość wirtualną.
Pokaż wszystkie komentarze (8)