Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Rosji. Kreml i Katar chcą rozwijać współpracę, m.in. w energetyce

0
Podziel się:

Rosja i Katar chcą wzmacniać współpracę, m.in. w sferze handlu skroplonym gazem ziemnym (LNG) - oznajmił szef MSZ Kataru Chalid ibn Muhammad al-Attija po spotkaniu prezydenta Władimira Putina z emirem Kataru szejkiem Tamimem ibn Hamadem as-Sanim w Moskwie.

Gospodarka Rosji. Kreml i Katar chcą rozwijać współpracę, m.in. w energetyce
(Marc Veraart / Flickr (CC BY-ND 2.0))
bFdTMCZh

Rosja i Katar chcą wzmacniać współpracę, m.in. w sferze handlu skroplonym gazem ziemnym - oznajmił szef MSZ Kataru Chalid ibn Muhammad al-Attija po spotkaniu prezydenta Władimira Putina z emirem Kataru szejkiem Tamimem ibn Hamadem as-Sanim w Moskwie.

Katarski minister wskazał, że Rosja i Katar "realnie chcą wzmacniać współpracę i osiągnąć stabilność na rynku nośników energii". Wcześniej w poniedziałek rozpoczynając spotkanie prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że jego kraj liczy na uzgodnienie stanowisk z Katarem w energetyce, szczególnie w sferze gazowej.

- Musimy koniecznie porozmawiać o współpracy i uzgodnieniu stanowisk z Katarem w energetyce, szczególnie w sferze gazowej - powiedział rosyjski prezydent, cytowany przez agencję TASS.

bFdTMCZj

Wyraził też nadzieję, że podczas rozmów strony będą poszukiwać rozwiązań kwestii najtrudniejszych.

Przed wizytą emira zapowiadano, że przywódcy Rosji i Kataru będą rozmawiać m.in. o sytuacji na Bliskim Wschodzie. Służby prasowe Kremla informowały, że mowa będzie m.in. o uregulowaniu sytuacji w Syrii.

Rosja i Katar mają rozbieżne stanowiska w sprawie konfliktu syryjskiego - Katar wspiera tamtejszą opozycję, dążącą do obalenia prezydenta Baszara el-Asada, a Moskwa jest sojuszniczką syryjskiego przywódcy.

Polska również bierze gaz skroplony od Katarczyków. Dzięki umowie z firmą Qatargas mamy zabezpieczone dostawy do naszego gazoportu w Świnoujściu. Pierwszy tankowiec z Kataru przypłynął tam w grudniu.

bFdTMCZp

Zobacz też: * *Łupki mogą wywołać nowy kryzys. Długi w tej branży przyrastają w błyskawicznym tempie

bFdTMCZK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)